Days Gone'da FPS 20'lere düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

KursatP

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, Days Gone oyununda gayet yeterli hatta biraz düşürdüğüm zaman 60 FPS'yi bile geçen bir FPS alabiliyorum. Normal şartlar altında FPS konusunda sıkıntı yok. Oyuna giriyorum 5 maksimum 10 dakika sonra FPS bir anda 20'ye falan kilitleniyor inanılmaz düşük FPS'e düşüyor ve öyle kalıyor sadece çıkıp girince düzeliyor ama dediğim gibi maksimum 10 dakika sonra yine aynı şey. Bu sorun daha önce Far Cry 5'te de olmuştu direk sildim. Sekiro da da oldu ama bir şekilde olmadı sonra. Oyun içi dahil bütün ayarlar olması gerektiği gibi V-Sync falan kapattım hepsinde. Driverlar güncel. Çok garip bir sorun ve hiçbir şey anlamadım. Yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.

Sistemim:
Intel i5 9300H 2.40GHz
8 GB RAM.
GTX 1650 Mobile.
Laptop kullanıyorum.

@KursatP FurMark uygulamasında 10 dakika test yapar mısınız?
Yaptım. Sonuçları veriyor muydu bilmiyorum ama anlamadığım için alamadım. Takip ettim ama anlatayım. 3-4. dakikaya kadar 49-50 fps aldı sıcaklık 63ten başlayarak maksimum 80e kadar çıktı 80 olduktan sonra sıcaklık bir anda geriye doğru düşmeye başladı ve 16fps e kilitlendi test 10.dakikaya kadar böyle kaldı. Tam da oyunda olan sorunum aslında galiba ekran kartı ısınınca kendini soğutmaya başlıyor performanstan kısarak. Siz ne düşünüyorsunuz acaba ben çok anlamıyorum ama?

1650 ekran kartının rahat oynatması lazım. Bir anormallik bulunuyor. Belki oyun işlemcinin dahili grafiği ile çalışıyordur. Şu konudaki yazımı bir deneyin.

Bunları da denedim çoğu zaten yapmış olduğum şeyler ki Nvidiadan ayarladım GTX1650'yi oyunlar kartı görüyor diye düşünüyorum aldığım fpslere de bakarak.

Hocam arkada çalışan programları vs. hepsini kapatıp dener misin? İndirme felan yapıyorsan onu da durdur öyle dene. Bende arkada indirme yaparken aşırı drop giriyordu Days Gone'da.

Hep kapatıp giriyorum zaten en iyi performans için indirme veya program açıkken oynamam hiç

Bunun çözümü tam olarak nedir acaba macun yenilemek mi? Donanımsal bir arıza yok herhalde?

Hayır donanımsal bir sorun değil. Macun kurumuş olduğu için fazla ısınıyor olabilir, veya soğutucunuz yetersiz geliyor olabilir. Sıcaklığı düşürebilirseniz performans kaybı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı