DDR2 667 MHz ve 800 MHz çok fark ediyor mu?

Egee3

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Ddr2
SSD veya HDD modeli
HDD 320gb seagete orj
Ekran kartı
Ati mobility hd4650
İşlemci
intel core duo 2 53 ghz
Arkadaşlar öncelikle merhaba, HP Pavilion DV6 1235et modelinde bir laptopum var. Bu laptopun RAM'i DDR2 3GB 800 MHz'ydi PC'min 8 GB kadar desteklediğini öğrendim ve yükseltmek istedim. Bugün bir arkadaştan Samsung marka PC2-6400s ve PC2-6400u yazılı 2 adet 4 GB RAM aldım benim üstünden söktüğüm RAM'de de aynı şekilde PC2-6400s yazıyordu. İnternetten öğrendiğim bilgiye göre de PC2-6400s yazısı 800MHz olduğuna işaretmiş. Aldığım kişi kaç MHz olduğunu bilmiyordu bende o yazıya güvenerek gittim aldım. Dediğim gibi tek fark tekinde u yazmasıydı. Eve geldim, taktım açtım PC'yi ilk ekran gelmedi silgiyle sildim vs her neyse Görev Yöneticisi'nden baktım 667MHz gösteriyor ve önceden 25 sn de açılan PC şimdi 8 GB yapmama rağmen 26-27 sn de açıldı. Bu arada SSD yok, HDD var. İşlemci Intel Core 2 Duo 2.53 GHz ekran kartı da ATI Mobility HD4650. Hakkında pek bilgi sahibi değilim bu RAM'lerle devam mı edeyim yoksa u yazanı söküp bendeki 2 GB'lık s yazanı mı takayım? Yani 6 GB RAM olsa daha mı iyi olur? Yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar öncelikle merhaba, HP Pavilion DV6 1235et modelinde bir laptopum var. Bu laptopun RAM'i DDR2 3GB 800 MHz'ydi PC'min 8 GB kadar desteklediğini öğrendim ve yükseltmek istedim. Bugün bir arkadaştan Samsung marka PC2-6400s ve PC2-6400u yazılı 2 adet 4 GB RAM aldım benim üstünden söktüğüm RAM'de de aynı şekilde PC2-6400s yazıyordu. İnternetten öğrendiğim bilgiye göre de PC2-6400s yazısı 800MHz olduğuna işaretmiş. Aldığım kişi kaç MHz olduğunu bilmiyordu bende o yazıya güvenerek gittim aldım. Dediğim gibi tek fark tekinde u yazmasıydı. Eve geldim, taktım açtım PC'yi ilk ekran gelmedi silgiyle sildim vs her neyse Görev Yöneticisi'nden baktım 667MHz gösteriyor ve önceden 25 sn de açılan PC şimdi 8 GB yapmama rağmen 26-27 sn de açıldı. Bu arada SSD yok, HDD var. İşlemci Intel Core 2 Duo 2.53 GHz ekran kartı da ATI Mobility HD4650. hakkında pek bilgi sahibi değilim bu RAM'lerle devam mı edeyim yoksa u yazanı söküp bendeki 2 GB'lık s yazanı mı takayım? Yani 6 GB RAM olsa daha mı iyi olur? Yardımlarınızı bekliyorum.

Sökmeyin 8 GB iyi verim almıyorsunuz çünkü sistemde HDD var. Bence yerine bir SSD ekleyin. O sizi bir müddet götürür. SSD alacaksanız önerebilirim. Eğer idare edecekseniz bunlarla idare edin. RAM'de sıkıntı yok bu arada. 64 Bit kullanırsınız SSD ile Windows'u. Gayette akıcı olur

Sökmeyin 8 GB iyi verim almıyorsunuz çünkü sistemde HDD var. Bence yerine bir SSD ekleyin. O sizi bir müddet götürür. SSD alacaksanız önerebilirim. Eğer idare edecekseniz bunlarla idare edin. RAM'de sıkıntı yok bu arada. 64 Bit kullanırsınız SSD ile Windows'u. Gayette akıcı olur
SSD almayı düşünüyordum tavsiyeye ihtiyacım var 240 gb yeterli olur fazla kullanmıyorum, SSD taktıktan sonra 8gb 667MHz kalsın mı yoksa geri 3 gb 800MHz takmalıyım?

SSD almayı düşünüyordum tavsiyeye ihtiyacım var 240 GB yeterli olur fazla kullanmıyorum, SSD taktıktan sonra 8 GB 667MHz kalsın mı yoksa geri 3 GB 800MHz takmalıyım?

8 GB kalsın. SSD olarak Kingston A400 240 GB alabilirsiniz. Kullanıyorum memnunum.

8 GB kalsın. SSD olarak Kingston A400 240 GB alabilirsiniz. Kullanıyorum memnunum.
Tamamdır çok teşekkür ederim bir sorum daha olucak 667mhz ve 800 mhz çok fark eder mi sonuçta 3 ten 8 e yükseldi onun pek fark edeceğini sanmıyorum ben ama yinede danışmak istedim yoksa alt+tab hızı falan baya hızlandı fark ettirdi kendisini.

Tamamdır çok teşekkür ederim bir sorum daha olacak 667MHz ve 800 MHz çok fark eder mi sonuçta 3'ten 8'e yükseldi onun pek fark edeceğini sanmıyorum ben ama yine de danışmak istedim yoksa Alt+Tab hızı falan bayağı hızlandı fark ettirdi kendisini.

Çok fark yok arada sıkıntı olmaz o kadar.

Geri
Yukarı