DDR3 1150 pin işlemci önerisi

BerkÖzsz

Femtopat
Daha fazla  
Hayırlı günler, yaklaşık 1 sene önce performans yetersizliğinden dolayı işlemcimi değiştirme kararı almış ve tercihimi i5 4460'tan yana kullanmıştım.
Şu ana kadar beni yeni sistem için masrafa sokmadan çok da güzel götürdü.
Bugün eski ekran kartım olan GTX460'ı GTX 1050 ile değiştirdim ve performansta ne düşüş ne de herhangi bir artış yaşadığımı fark ettim. Afterburner programından gördüğüm kadarı ile CPU 80-90 performansla çalışırken GPU 40-60 arası gidip geliyor. Tam verim alamıyorum. Konulardan araştırdığım kadarı ile sanırım darboğaz ile karşı karşıyayım. Ekran kartımı iyi bir performansta çalıştıracak bir işlemci sistemi değiştirmeden bulunabilir mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Özellikler: Intel i5-4460 işlemci
  • ASUS HB1M-K modeli bir DDR3 anakart.
  • MSI GTX 1050 model bir ekran kartı.
  • 4*4 toplam 8 GB RAM.
  • Kingston 120 GB SSD.
  • Adiga 400W güç kaynağı.

Not: Hiç uğraşmadan yeni bir sistem toplanılabilir fakat sadece FPS oyunları oynamaktayım CS:GO ve Valorant gibi, o yüzden çok da iyi bir sisteme ihtiyacım yok diye düşünmekteyim. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. <3.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, normalde bu işlemci yeterli olur. 1050 bu işlemci için ağır bir kart değil. Fakat rekabetçi oyunlar için düşük ayarlarda oynamanız gerekebilir. Bu da işlemciye yük bindirir. Alabileceğiniz işlemci 4790 diyebiliriz. İkinci el olarak 700 TL gibi fiyata bulabilirsiniz.

Hocam, normalde bu işlemci yeterli olur. 1050 bu işlemci için ağır bir kart değil. Fakat rekabetçi oyunlar için düşük ayarlarda oynamanız gerekebilir. Bu da işlemciye yük bindirir. Alabileceğiniz işlemci 4790 diyebiliriz. İkinci el olarak 700 TL gibi fiyata bulabilirsiniz.

Tavsiyen için çok teşekkür ederim zira sorun grafik düşürüp yükseltmekle alakalı değil gibi yükseltsem de düşürsem de çok stabil bir şekilde ilerliyor gibi.
Bir de önerdiğiniz işlemci şu an kullandığım işlemciye kıyasla beni çok daha fazla rahatlarabilirmi. FPS değerlerimde gözle görülür bir şekilde artış sağlar mı. Kullanabileceğim en iyi seçenek önerdiğiniz seçenekmidir. Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam, 4790K ikinci elde 1250 TL isteyen bile var. Anakartta OC desteği yok. 4790 sizin için yeterli olacaktır. İşlemciye dayalı oyunlar için fark oluşur. Fakat CS:GO oynamadığım için kaç FPS oluşur bilmiyorum.

Geri
Yukarı