DDR3 1660 MHz ile uyumlu RAM önerisi

strigoi

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Universitetet i Agder
Selamlar. 4 GB kapasiteli bir RAM almayı planlıyorum. Elimde halihazırda 8 GB'lık bir DDR 3 RAM var. Özelliklerini aşağıya bırakıyorum. Piyasada bu RAM'i bulamadım, bu yüzden bu RAM ile uyumlu çalışabilecek bir RAM arıyorum. Ek olarak, Gigabyte H81M-S1 anakartına sahibim.

Bu RAM hem anakartım, hem de şu anki RAM'im ile uyumlu olur mu? Herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Farklı önerileriniz varsa açığım.

Uyumlu hocam. Kullanabilirsiniz.

Hocam mümkünse 8+8 alın. Çünkü 8+4 GB RAM alırsanız 8 GB'ın 4 GB'ı ile 4 GB Dual Channel çalışırken 8 GB'dan kalan 4 GB RAM Single çalışacak. Pek bir etkisi olmuycak bu yüzden. Sadece RAM'den kaynaklı dropların önüne geçilir.

8 GB almam çok uzun vade olacak, daha başka planlarım var. O yüzden 4 GB almayı tercih etmiştim. Ben bu Single, Dual olaylarını anlamıyorum. Ben eğer 4 GB RAM alırsam, 4 GB RAM Single çalışıyormuş dediğinize göre. Yani hem Single, hem Dual mı çalışacak böyle olursa? Peki ikisi arasında ne fark var? Yani Single çalışırsa daha az performans mı alınıyor?

Evet. 8 GB olan RAM hem Single hem Dual Channel çalışacak. Bu yüzden 4+4, 8+8 RAM'ler kadar performanslı olmuyacak. Daha doğrusu performans artışı olmayacak. Sadece RAM artmasından dolayı performans artışı olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…