DDR3 RAM tavsiyesi

Manny

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar şu an bilgisayarımda 4x2 Hi-Level RAM var. Artık Metro Exodus gibi oyunlarda 8 GB RAM yetmediği için RAM takviyesi yapmak istiyorum fakat elimde şu an yeterli bütçe yok o yüzden bir tane 4 GB'lık RAM'i çıkartıp onun yerine 8 GB aynı marka model RAM ekleyip 12 GB RAM'e yükselteceğim ama internette araştırdığım kadarıyla 12 GB RAM yapınca sorun olabiliyormuş yani bu tür bir ekleme yaparsam sorun yaşar mıyım?

Şimdi bak. Yardım edilsin diye bu konuyu açıyorsun. Bu kadar da yazı yazıyorsun doğru mudur? Sana çok basit bir soru soracağım. Biz foruma girdik ve senin bu konunu gördük tıkladık. Problemi okuduk. Peki ne yapabiliriz? Bunu hiç düşündün mü? Senin anakartını bilmeden nasıl yardım edebiliriz? Anakartını ve hatta sistemini yazman gerekiyor ki ona göre bir şeyler önerelim. O kadar yazıyorsun anakart bilgisi yok. Sana en kral RAM'i önerelim git 8GB Kingston Fury HyperX sosğutuculu al desek başlığa göre tavsiyemizi yaptık peki bu senin sorununu çözer mi? 🙂 Anakartını yaz.

Şimdi bak. Yardım edilsin diye bu konuyu açıyorsun. Bu kadar da yazı yazıyorsun doğru mudur? Sana çok basit bir soru soracağım. Biz foruma girdik ve senin bu konunu gördük tıkladık. Problemi okuduk. Peki ne yapabiliriz? Bunu hiç düşündün mü? Senin anakartını bilmeden nasıl yardım edebiliriz? Anakartını ve hatta sistemini yazman gerekiyor ki ona göre bir şeyler önerelim. O kadar yazıyorsun anakart bilgisi yok. Sana en kral RAM'i önerelim git 8GB Kingston Fury HyperX sosğutuculu al desek başlığa göre tavsiyemizi yaptık peki bu senin sorununu çözer mi? 🙂 Anakartını yaz.
Konu sahibi asıl kısmı unutmuş ancak sizin mesajınızın da sadece son cümlesi olsa yeterliydi. Herkes unutabilir, forumda yeni olabilir anlayış göstermek lazım.

Anakartının DDR3 olduğundan eminse anakartın marka modeli çok önem arz etmeyecektir, bu bilgi olursa tabi ki iyi olur orası ayrı. Kullandığı belleklerin MHZ değeri, bu değerlerden daha yüksek MHZ li bellek tavsiye edilmemesi yani gereksiz masrafın önüne geçecektir.

Bu tür konularda profesyonel olmadığım için anakart modelini yazmanin gerekliliğini bilmiyorum bu arada anakartimin modeli ASUS P8B75-M LX ve RAM'lerin MHz değeri ise 1600 MHz.

DDR3 yok olmaya yüz tutmuş bir teknoloji ve belleklerinin bu fiyatlara satılması doğru olmamalı. O sisteme böylesi bir masraf doğru hamle olmayabilir.
Oyun ayarlarını kısıp idare edebildiğiniz kadar edip bir yandan para biriktirip düzgün bir sistem için bütçe toplamaya çalışmayı düşünün derim.

Geri
Yukarı