DDR4 RAM Ayrı Kit Olarak Kullanma

RisingSun123

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar; yakın zamanda sistem toplamaya hazırlanacağım için kafamda oluşan soru işaretlerini gidermek istedim bir yandan.

16 GB DDR4 RAM alacağım ve büyük ihtimal 4x4 kit olarak almayacağım. Tek olarak satılan 4 GB DDR4 RAM'lerin fiyatı 80 TL civarı, tabii ki MHz değerlerine göre değişiyor. 4 GB DDR4 2400 MHz tek modülden ayrı ayrı 4 tane sipariş etsem montajdan sonra herhangi bir açılmama veya hata vermesi gibi bir sorunla karşılaşır mıyım? İlla 4x4 kit olarak almam mı gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mhz değerleri ve DDR değerleri net olarak aynı olacak. Ufak bir soru işaretiydi teşekkürler arkadaşlar. İyi forumlar

Birde ek olarak Ram fiyatlarına değinmek istiyorum.
Örnek olarak bu linkteki RAM 16GB 3000 Mhz olmasına rağmen 344 TL
Kingston Predator 16GB(4x4GB) DDR4 3000Mhz CL15 (HX430C15PB2K4/16)

Buradaki ise 16 GB 2666 Mhz olmasına rağmen 383 TL
Kingston XyperX Predator 16GB (4x4GB) DDR4 2666Mhz CL13 (HX426C13PB2K4/16)

Aralarındaki fark nedir?

evet bu farkı bende merak ediyorum
bir video'da recep baltaş CL değerlerinin küçük olmasına değinmişti sanırım CL küçük olursa kalite artıyor ve başka bir soru işareti ise aynı Ram vatanbilgisayar'da 1000 tl gibi bir fiyat iken teknobiyotik ve sinerji gibi sitelerde neden 300 400 tl gibi bir fiyata satılıyor ?

Gözle görülür farklar yok arkadaşlar. Gecikme süresi farkı var. Bende en ucuz diye tabir edilen "Fury" versiyonu var canavar gibi :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı