DDR4 RAM tavsiyesi

CanWse

Hectopat
Daha fazla  

Arada kaldım sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Apacer Panther ve XPG Gammix'in gecikme değerleri G.Skill'e göre iyi fakat G.Skill'in de hızı diğerlerine göre iyi sen hangisine önem veriyorsan onu al derim.

G.Skill almalısın çünkü ben XPG'nin 8 GB 3000 MHz versiyonunu kullanıyorum ve oyun oynarken arka planda indirme vs. yaparken biraz sıkıntı çıkarıyor ve ayrıca Photoshop'ta büyük çözünürlüklü bir fotoğraf açtığımda o fotoğrafı kasmaktan düzenleyemiyorum ve bunun RAM'in düşük hızda olması yüzünden olduğunu düşünüyorum, bu yüzden MHz'ye diğerlerine nazaran biraz daha önem vermen gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca bütçen yetiyorsa 1x16 ya da 2x8 de alabilirsin.

G.Skill almalısın çünkü ben XPG'nin 8 GB 3000 MHz versiyonunu kullanıyorum ve oyun oynarken arka planda indirme vs. yaparken biraz sıkıntı çıkarıyor ve ayrıca Photoshop'ta büyük çözünürlüklü bir fotoğraf açtığımda o fotoğrafı kasmaktan düzenleyemiyorum ve bunun RAM'in düşük hızda olması yüzünden olduğunu düşünüyorum, bu yüzden MHz'ye diğerlerine nazaran biraz daha önem vermen gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca bütçen yetiyorsa 1x16 ya da 2x8 de alabilirsin.

1-2 hafta sonra 2x8 yapmayı düşünüyorum fakat CL değeri yüksek olması biraz beni düşündürüyor sizce Online oyunlarda sorun falan yaratır mı?

Yüksek olması sıkıntı CL değeri ne kadar az olursa senin için oyunda da günlük kullanımda da o kadar iyi olur hocam.

Yüksek olması sıkıntı CL değeri ne kadar az olursa senin için oyunda da günlük kullanımda da o kadar iyi olur hocam.

Ayrıca şunu da ekleyeyim unutmuşum: Eğer 8 GB 3600 MHz bir RAM buldun diyelim fakat CL değeri 17-16.yani bundan düşük bir CL değerine sahip. Bunu alırsan kendini bir hatadan kurtarmış olabilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı