DDR5 anakart onerisi

Ardi

Kilopat
Yer
KOSOVA-PRIZREN
Daha fazla  
Merhaba, yakin zamanda DDR5 sistem toplamak istiyorum fakat anakart konusunda kararsisiz. Bana DDR5 ve Intel 13 nesil destekleyen ve RAM bellek hizlari yuksek olan bir anakart önerir misiniz? Anakart gelecegi dusunerek olursa daha iyi olur.

13. nesilin bir geleceği olmadığı için mantıksız bir seçim olur. Geleceği düşünüyorsan AM5 platformuna yönel.

Hocam açıkçası mesajınıza katıldığımı söyleyemem çünkü artık AMD'de soket değiştirmeye başlıyor pinleri neden işlemcinin altından kaldırdı sanıyorsunuz.

Merhaba, yakin zamanda DDR5 sistem toplamak istiyorum fakat anakart konusunda kararsisiz. Bana DDR5 ve Intel 13 nesil destekleyen ve RAM bellek hizlari yuksek olan bir anakart önerir misiniz? Anakart gelecegi dusunerek olursa daha iyi olur.

ASUS veya MSI marka Z690 veya Z790 alabilirsiniz Intel 13.nesil işlemcileri AMD 7000 serisini ezdi geçti.

Hocam açıkçası mesajınıza katıldığımı söyleyemem çünkü artık AMD'de soket değiştirmeye başlıyor pinleri neden işlemcinin altından kaldırdı sanıyorsunuz.
Soket yapısının değişmesinin soket değiştirmeye başlaması ile alakası yok ki. Amd yine en az 2025'e kadar aynı soketi kullanacağının sözünü veriyor ve AM4'e bakarak bunu yapabileceklerini görebiliyoruz.

Soket yapısının değişmesinin soket değiştirmeye başlaması ile alakası yok ki. AMD yine en az 2025'e kadar aynı soketi kullanacağının sözünü veriyor ve AM4'e bakarak bunu yapabileceklerini görebiliyoruz.

F/P AMD daha iyidir tabii ama sadece performans ise Intel'in 13.nesil işlemcilerinin daha iyi olduğu görüldü zaten.

F/P AMD daha iyidir tabii ama sadece performans ise Intel'in 13.nesil işlemcilerinin daha iyi olduğu görüldü zaten.
Evet haklısınız Intel daha performanslı kuşkusuz ama yeni nesil işlemciye geçmek isteyenler anakartını da yenilemek zorunda kalacak Intel kısmında. AMD ise 2025 yılına kadar destek vereceğini açıkladı yani yeni gelecek 7--- X3D serisini bekleyen arkadaşlar da illaki vardır. F/P ve ileriye dönüklük açısından AMD daha mantıklı gözüküyor bu yüzden bende 13900k almaktan vazgeçtim...

Hocam açıkçası mesajınıza katıldığımı söyleyemem çünkü artık AMD'de soket değiştirmeye başlıyor pinleri neden işlemcinin altından kaldırdı sanıyorsunuz?
AM5'in LGA olduğundan haberin var mı? Mesaj yazmadan önce biraz düşünseniz keşke.

Evet haklısınız Intel daha performanslı kuşkusuz ama yeni nesil işlemciye geçmek isteyenler anakartını da yenilemek zorunda kalacak Intel kısmında. AMD ise 2025 yılına kadar destek vereceğini açıkladı yani yeni gelecek 7--- X3D serisini bekleyen arkadaşlar da illaki vardır. F/P ve ileriye dönüklük açısından AMD daha mantıklı gözüküyor bu yüzden bende 13900k almaktan vazgeçtim...

Intel biraz zengin işi gibi kalıyor ama sadece performans istersen Intel 13.nesil en iyisi olacaktır.

ASUS veya MSI marka Z690 veya Z790 alabilirsiniz Intel 13.nesil işlemcileri AMD 7000 serisini ezdi geçti.
Gigabyte z690 Gaming x hakkinda dusuncen nedir suan fiyati cok ucuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı