DDR5 sistem vs DDR4

Rippp

Femtopat
Daha fazla  
PC topluyorum ama DDR5 ve DDR4 arasında çok kalıyorum. Hangi şekilde PC toplamalıyım diye ailem DDR5 PC almak isteyince çıkan bütceye de pek iyi bir gözle ne kadar kendim ödeyecek olsam da. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam neden üstü kapalı sitem ettiniz anlayamadım fikrimi belirttim sadece.

Yok hocam sitem değil yani gücüm yetse en iyisini almak isterim ama hem askerlik yakın hem maaşım düşük kısa bir vadede alabileceğim en iyisini almaya çalışıyorum askerliğe gitmeden biraz bir birikimde yapmam gerekiyor geride bırakacagım bir şeyim olsun diye yoksa tabii ki de bende isterim en iyisinden almak herkes gibi. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.

Bence o 2K'yı ve üstüne birkaç parçayı daha kısarak iyi bir monitör çekin çünkü böyle BMW motoru takılmış Tofaş gibi oluyor RTX 3080 alıyorsun sonuçta.

165Hz 144Hz gibi artık herkeste olan monitörlerler ile de oyun oynamak istemiyorum açıkçası hikaye oyunlarına karşı bir merakımda pek yok hem malum dandik oyunların fiyatları da belli.

3080'li bir PC toplayacağım yani ama FPS oyuncusuyum ağırlıklı olarak.

DDR5 gerçekten bütcemin çok üstünde olan bir PC ama yenilik bakımından evet iyi hoş ama yani aileimi karşıma alıyorum gerçekten çok yüksek bir meblaya çıkıyorum fiyatta anakart ve işlemci acayip fiyatı uçuyor o yüzden hani sonuçta aile her şeyden önce gelir diye düşünmüyorda değilim.

Bende sistem topladım aldığım donanımlar PSU, kasa, SSD, soğutucu anakart ile işlemci kaldı DDR4 vs 5 mi arada çıkamıyorsun şu an anakart ve işlemci alsan 14, 15 bin TL ödeyeceksin ama şu da var ileriye dönük alacaksan 5, 6 yıl DDR5 alırsın önüne bakarsın yok bütçeyi aşırı bir şekilde aşıyor kısa zamanlı DDR4 alabilirsin ama satma kısmında zorluk yaşayabilirsin belki.

Bende sistem topladım aldığım donanımlar PSU, kasa, SSD, soğutucu anakart ile işlemci kaldı DDR4 vs 5 mi arada çıkamıyorsun şu an anakart ve işlemci alsan 14, 15 bin TL ödeyeceksin ama şu da var ileriye dönük alacaksan 5, 6 yıl DDR5 alırsın önüne bakarsın yok bütçeyi aşırı bir şekilde aşıyor kısa zamanlı DDR4 alabilirsin ama satma kısmında zorluk yaşayabilirsin belki.
İnsanlarda para yok satma konusunda sıkıntı yaşamazsın. İkinci el bakan adamın zaten sıfıra parası yetmediği için bakıyordur. Ayrıca bu ülkede emin ol yüz binlerce belki de milyonlarca kişi hala ddr3 ya da en düşük ddr4 laptoplardan falan kullanıyor.

Yok hocam sitem değil yani gücüm yetse en iyisini almak isterim ama hem askerlik yakın hem maaşım düşük kısa bir vadede alabileceğim en iyisini almaya çalışıyorum askerliğe gitmeden biraz bir birikimde yapmam gerekiyor geride bırakacagım bir şeyim olsun diye yoksa tabii ki de bende isterim en iyisinden almak herkes gibi. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.

165Hz 144Hz gibi artık herkeste olan monitörlerler ile de oyun oynamak istemiyorum açıkçası hikaye oyunlarına karşı bir merakımda pek yok hem malum dandik oyunların fiyatları da belli.

Problem yok hocam.

Geri
Yukarı