DDR5 Z690 anakart önerisi

Merhaba. Yeni PC toplayacağım üst düzey bir şey dizmek istiyorum öncelikle anakarttan başlamak istiyorum.
  • Z690 serisi.
  • DDR5.
  • Intel soket 1700.
  • RAM hızı da markasında en yüksek olsun.
PCI-e, M.2 falan diğer donanımlar en son sürüm olacakasus MSI Gigabyte markaları arasında hangisi en üst donanma sahip ise.bütçe limiti yok. baktığım kadarıyla çeşitlilik biraz fazla sizin önerilerinizi bekliyorum. Bilen ve kendi kullandığı ürün önerisi de olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS ROG STRIX-E, Gigabyte Aorus Pro veya MSI Carbon veya MSI unify modelleri oldukça iyidir. VRM konusunda pek üzmez.

Şimdi bu sistem ne sistemi olacak? İşlemci 12600K olacaksa bir anlamı yok çünkü uçuk kaçık kartlar önermenin.

Yapmışken custom sıvısoğutma lı yap .
Asus Rog Maximus Z690 Apex Intel Z690 LGA1700 DDR5 6600 5x M2 USB 3.2 AX Wi-Fi + BT Aura RGB 2.5Gbit LAN ATX PCIe 5.0, 24+0 Güç Aşaması, Windows 11 Ready Asus Rog Maximus Z690 Apex Intel Z690 LGA1700 DDR5 6600 5x M2 USB 3.2 AX Wi-Fi + BT Aura RGB 2.5Gbit LAN ATX PCIe 5.0, 24+0 Güç Aşaması, Windows 11 Ready : Amazon.com.tr: Bilgisayar
bu modelde aynı özellikler ben fark göremedim.
Şimdi bu sistem ne sistemi olacak? İşlemci 12600K olacaksa bir anlamı yok çünkü uçuk kaçık kartlar önermenin.
evet öyle düşünüyorum.yada biraz daha bekleyip yeni modelde takabilirim.

Son düzenleme:
O zaman yeniler geliyorsa beklerim.
Teşekkür ederim.
Eğer aceleniz yoksa AMD işlemcileri de bekleyebilirsiniz, 2022 üçüncü çeyrekte geliyorlar.

Beklemezseniz bu anakart yeter her şeyinize:

Evet konu açacaktım ama halihazırda varmış. I7 12700K MSI Pro z690a ddr5 nasıl sizce? Benim de aklımda olan kart bu sizce nasıl bir anakart, düşünceleriniz neler?

@Electrohead iyi bir anakart, neredeyse bütün ihtiyaçlarınızı karşılar.

Geri
Yukarı