Death Stranding sizce nasıl bir oyun?

Darth Musty

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
3d modeler
Sizce de hak ettiği yeri bulamamış bir oyun değil mi? Ben disketli oyunlardan beri bu sektörde bayağı bir oyun oynadım. Ve Death Stranding alışılmış RPG oyunların dışında beni çok sardı ve %82 civarında bitirdim. "Kargocu oyunu ya böyle oradan oraya bir şeyler taşıman lazım beğeni kazanıyorsun falan saçma abi " denilecek kadar boş bir oyun değil. Hem teknik açıdan hem de hikaye açısından oldukça sürükleyici "bana göre" bunun yanında RPG ve birçok farklı öğeler oyuna çok güzel entegre edilmiş muazzam yaratıcı bir oyun olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyun hikaye anlamında gerçekten etkileyici. Oyun dünyasına da bir farklılık kattı. Tabii herkes için değil. Hakkının yendiğini de pek düşünmüyorum. Sonuçta riskli ve herkesin beğenebileceği bir iş değil. Şahsen elli altmış saat oynadım ve beğendim. Ancak oyun asla bir RPG değil, yapmayın. Long Dark'ta yola çıkarken yanımıza silah alıyorsak bunda ekstra merdiven alıp yollara düşüyor hamallık yapıyoruz - bu asla bir eleştiri değil- oyunda yazılmış olan hikayeyi, Kojima tarafından yaratılan dünyada oynuyoruz. Ancak RPG ögesi barındırmıyor oyun.

Ben oyunun sırf atmosferi için almayı düşünüyorum. Bence oyun çok etkileyici ve kasvetli bu benim hoşuma gidiyor. Herkese hitap etmediği için bu yargılar bence.

Atmosferi ve hikayesi gerçekten çok güzeldi. Bu alanda son yıllarda çıkmış sayılı kaliteli oyunlardan biriydi. RPG kısmı için ise aynısı söylenemez. Hatta RPG öğesi yok denebilir.

Ancak oyun güzel mi ? Güzel. Alıp hikayeyi bitirmesi bile büyük bir keyifti.

Yeni konular

Geri
Yukarı