Debian 10 kde ve Manjaro KDE farkı

Focal Fossa

Hectopat
Makaleler
3
Debian 10'da kde neden Manjaro'nun Kde'sinden farklı? Sürüm ile mi alakalı yoksa Manjaro'nun Kde'si modlanmış veya değiştirilmiş mi? Debian 10 üzerine kurulabilir mi? Bunları şu yüzden soruyorum Debian Kde'de pencere veya herhangi bir arayüz değişiminde asimetrik kaymalar meydana geliyor ve görünüşü ciddi anlamda bozuyor. Hafifliği ve güzel olması açısından kde tercih ediyorum fakat dediğim sorunlar yüzünden Debian kde kullanamıyorum. Bir çözümü yok mudur bunun? Kde neon kurmuştum fakat onda da yükleme sonrasında sistem açılıyor fakat siyah ekranda kalıyor.

Son düzenleme:
Kde aynı kde ama değil mi?

Kernel sürümü değişebilir ama elbette aynı KDE. Manjaro masa üstünü ve bazı ayarları kendine göre düzenler, Debian ise kullanıcının tercihine bırakır, aradaki farklardan biri budur. Yani şekli-şemali hazır olsun dersen Manjaro, ben kendime göre sistemi dizayn ederim dersen Debian.
Ben şahsen bu anlamda Debian'ı tercih ederim. Sistem özelleştirmesini kullanıcıya bıraktığı için saf haliyle gelir, bu da hem sistem kullanımında hafifliği getirir hem özelleştirmeyi kolaylaştırır. Ayrıca taban dağıtım olduğu için kararlı olma meziyetini de taşır. Lakin bizden anlatmak, tercih senindir.

Yeni konular

Geri
Yukarı