Çözüldü Deep Freeze Nasıl Kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

WhiteWolf

Hectopat
Bilgisayarıma Deep Freeze kurdum. Oyunlar kaydetmiyor diye pasif hale getirdim. Şimdi de Windows güncellemesi yapmak istiyorum ama şu uyarıyı alıyorum: ''Güncelleme ile uyumlu olmadıklarından bu programların kaldırılması gerekir; Deep Freeze.'' Nasıl kaldıracağım arkadaşlar? Aradım ama hiç bir yerde çözümünü bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Önce devre dışı bırakman gerekiyor. Adım adım:

1. Shift tuşuna basılı tutarken Deep Freeze simgesine tıkla. Alternatif olarak CTRL+ALT+SHIFT+F6 tuşlarına da basabilirsin.
  2. Şifreni gir ve OK de.
  3. Eğer bir şifre belirlemediysen şifre kutusu boş iken Tamam diyebilirsin.
  4. Program açılınca Boot Options penceresini göreckesin. Burada ayarı "Boot Thawed" yap ve Tamam de. Bu işlem bir sonraki açılışta Deep Freeze'i devre dışı bırakacaktır.
  5. Bilgisayarını yeniden başlat. Artık Deep Freeze'i kaldırabilirsin.
Kaldırmak için:
  1. Deep Freeze'i bilgisayarına yüklemek için kullandığın dosyayı bul. Varsayılan olarak dosya adı sürüm 5.X için "DF5Std.exe" ve sürüm 6.x için de "DF6Std.exe" olacaktır.
  2. Yükleme dosyasını çalıştır. (DF5Std.exe veya DF6Std.exe)
  3. "Uninstall" seçeneğini seç.
Deep Freeze kaldırılacak ve bilgisayarın yeniden başlatılacak.

1. Shift tuşuna basılı tutarken Deep Freeze simgesine tıkla. Alternatif olarak CTRL+ALT+SHIFT+F6 tuşlarına da basabilirsin.
  2. Şifreni gir ve OK de.
  4. Program açılınca Boot Options penceresini göreckesin. Burada ayarı "Boot Thawed" yap ve Tamam de. Bu işlem bir sonraki açılışta Deep Freeze'i devre dışı bırakacaktır.
Kaldırmak için:
  1. Deep Freeze'i bilgisayarına yüklemek için kullandığın dosyayı bul. Varsayılan olarak dosya adı sürüm 5.X için "DF5Std.exe" ve sürüm 6.x için de "DF6Std.exe" olacaktır.

Çözüm

1. Shift tuşuna basılı tutarken Deep Freeze simgesine tıkla. Alternatif olarak CTRL+ALT+Shift+F6 tuşlarına da basabilirsin.
  2. Şifreni gir ve OK de.
Kaldırmak için:
  1. Deep Freeze'i bilgisayarına yüklemek için kullandığın dosyayı bul. Varsayılan olarak dosya adı sürüm 5.X için "DF5Std.exe" ve sürüm 6.X için de "DF6Std.exe" olacaktır.

Programı devre dışı bıraktım. Ama bilgisayara yüklemek için kullandığın dosyayı bul derken neyi kastettiniz? Faronics klasörünün içinde mi? Yoksa USB'nin içinde mi? (Deep Freeze'i USB yoluyla yükledim.)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı