DeepCool CC560 ARGB Yanıp Sönüyor

umpaX

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, DeepCool'un ARGB olan kasasını aldım. Oyun vs. oynarken fanların ışıkları sabit ve gayet güzel şekilde yanıyorlar ancak PC'de boşta gezerken Chrome vb. yanıp sönmeye başlıyorlar. Bu yanıp sönme durumu beni rahatsız etti ve nasıl çözeceğimi bulamadım. Fikri olan var mı acaba? Ben sürekli sabit bir şekilde yanmalarını istiyorum.

Cpu kullanımı yükselince otomatik olarak sabit yanmaya başlıyor olabilirler daha çok soğutmak için ama tam emin değilim.

Sıcaklığa göre ayarlanmış olabilir.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum ama ayarları vs. nereden yapılır bulamadım. Biostan bakıyorum ama çok iyi bilmediğim için çözemedim.
Kontrolcüsü anakarttan ise anakart yazılımını kullan. Yoksa kasa içindeki kontrolcüyü kullan.

Problemi çözdüm. Biostan Fan kontrolünü DC Mod Yerine PWM moda alınca ışık yanıp sönme durumu ortadan kalktı.

PWM Modu üzerinde de birçok seçenek vardı. Eğer fanlar bu modda çok gürültülü çalışıyor derseniz. Ben de silent/standart gibi seçenekler vardı. İkisini de denedim ikisinde de çok rahat ve sessiz bir şekilde çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı