DeepCool PQ1000M / DeepCool PQ850M alınır mı?

Biraz önce GPU için şu kablo setini'nin siparişini verdim. Ekran kartının içerisinden çıkan çevirici çok kısa olduğu için ve göze de biraz güzel gözükmesi için örgü kablo istiyordum bakalım nasıl olacak. Markayı araştırdım biraz sorun yaşayan görmedim. %20 de indirim kuponum varmış 704 TL'ye geldi. :)

Kablo seti geldi sonunda. 12 pin gpu kablosu biraz ince gibi geldi bana ama kalite olarak sağlam gözüküyor şuanlık. @Oresi @Andar Han

Kablo seti geldi sonunda. 12 pin gpu kablosu biraz ince gibi geldi bana ama kalite olarak sağlam gözüküyor şuanlık. @Oresi @Andar Han

Site çöktü tam paylaşırken 2 defa yazmış yazıyı bir de @Oreki yazmama rağmen s ile değişmiş ilginç :D

O zaman hayırlısı olsun demek düşer bize de.💁‍♀️

@Xalionis 16AWG diyor. Yüksek güç iletimi için gayet yeterli bir kalınlıktadır, hayırlı olsun.

Almadan öncede araştırdım bir sorun yaşayan yok bu markadan ancak elime alınca biraz fazla ince geldi ama yapısında vs veya soketlerde bir dandiklik yok gayet kaliteli gözüküyor. Teşekkür ederim. GPU kablosu sanırım yapısından dolayı biraz fazla sert.

GPU kablosu sanırım yapısından dolayı biraz fazla sert.

Yüksek ihtimalle kablo şeklini koruyabilsin diye biraz sert yapılmıştır. Diğer taraftan, 12VHPWR soketindeki erime problemlerinin bir sebebi soketin tam olarak oturtulmaması, diğeri de kablodaki bükülmeler ki ikinci durumun bertarafı için faydalı denilebilir. İlkine de sizin dikkat etmeniz lazım tabii. Gerçi bu olaya RTX 4080'lerde pek de rastlanmamıştı, daha çok RTX 4090'larda görülmüştü ama yine de dikkat etmek iyi olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı