Değişimden Gelen Kingston KC2000 M.2 SSD Çalışmıyor

Kıvanç34

Hectopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'dan 1 ay önce almış olduğum M.2 SSD, bugün garantiden yenisi ile değiştirilmiş olarak geri geldi. Normalde bilgisayarımda SanDisk M.2 SSD takılı. Anakartımın üzerinde 2 adet M.2 SSD slotu var. Yeni gelen SSD, Kingston KC2000 500GB. Bu SSD'yi anakarta taktım ancak bilgisayarın açılış şekli değişti. Normalde sorunsuz açılan bilgisayar şimdi açılır gibi yapıp kendini resetliyor öyle tamamen başlıyor ve yeni taktığım SSD'yi görmüyor. BIOS'dan da kontrol ettim disk yönetiminden de baktım gözükmüyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Sistemim:
  • Anakart: ASUS TUF B450 PLUS GAMING
  • Ekran Kartı: ASUS 5700XT
  • İşlemci: Ryzen 3600
  • RAM: 32 GB DDR4 2400MHz
  • Power: 800W ve 80Plus

Herhangi biyerden hata kodu aldınız mı veya bir yazı? Belki takarken bir sıkıntı oldu.

SSD'yi sök, bir daha tak. M.2 SSD'ler bazen yuvaya iyi oturmuyor. Bir de BIOS güncel değilse güncelle.
Hem slot değişikliği yaptım hemde aynı slota tak çıkar yaptım ama sonuç aynı. Ayrıca bios sürümümü kontrol ettim ve sistem güncel olduğunu bildirdi. 0 ve kapalı kutu olarak gelen bir SSD neden çalışmaz gerçekten bilemiyorum. Acaba AMD mi desteklemiyor.
Herhangi biyerden hata kodu aldınız mı veya bir yazı? Belki takarken bir sıkıntı oldu.
Sadece bilgisayarı başlattıktan sonra bilgisayar çalışır gibi oluyor ve ardından bilgisayar kendini kapatıp tekrar açıyor. Yani 2. kez başladığında sistem tamamen açılıyor ama yeni gelen SSD yi çıkardığım zaman sorunsuz tek seferde açılıyor sistemim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı