Dell 5010 Laptopun Kendi Kendine Kapanması

Rıdvan4242

Hectopat
Daha fazla  
Dell 5010 laptop aldım ikinci el. İlk zamanlarda çok ısınıyordu söktüm işlemcilerin macunlarını temizledim, fanı temizledim ısınma olayı gitti ama bu seferde kendiliğinden kapanma sorunu başladı. Bazen gün boyu kullanıyorum kapanmıyor bazen inatlaşıyor gibi benle, açıyorum tam açılacak elektrik gitmiş gibi küt kapanıyor. Bazen de hiçbir şey olmuyor.

Arada sırada açma tuşuna basıyorum 8 kere alarm ötüyor "dıt dıt" diye ekrana hiç görüntü vermiyor. Bu alarm dediğim ise Ctrl + Alt + Delete tuşuna basıyorum alarm kesiliyor. Kapatıyorum açıyorum açılıyor sonra hemen tekrar kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın termal bakımlarını doğru şekilde yaptığınızdan emin misiniz? İşlemci ve grafik işlemcideki termal macunu temizlemişsiniz ama macunları tekrar yenilemeniz gerekiyor. Anlattıklarınıza göre cihazın aniden güç kesmesi çok yüksek ihtimalle ısıdan kaynaklanıyor. Cihaza detaylı termal bakım yapmanız gerek. Bu işte tecrübeli değilseniz güvenilir bir teknik ellere teslim edin.

i7 4712MQ Isınma Sorunu

Söylediğiniz 8 bip olayı grafik kartının balling yapısından kaynaklı bir problemdir. Isı olayını tamamen çözdükten sonra 8 bipten kurtulmak için laptop klavyesinden "D" tuşuna basılı tutup güç tuşuna basın ve cihazı açın. 8 bipin sonunda LCD ekran test moduna geçene kadar elinizi "D" tuşundan çekmeyin. LCD ekran test modundan çıktıktan sonra cihaz normal şekilde açılacaktır fakat grafik işlemcideki sorun çözülmezse problem kısa süre içerisinde tekerrür eder.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı