Dell 7537 Soğutmak İçin Alt Kapağı Çıkartma

Morruk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Şişli
Arkadaşlar Dell 7537 laptopum var. İlk aldığımda Speedstep açıktı ve performans oldukça düşüyordu GPU 77 dereceden sonra. Speed step kapalıyken de sıcaklık 95-96 derecelere geliyordu. Hali ile full alüminyum akasa soğutucu kullanıyorum. Her 1-2 ayda bir hem soğutucuyu hem de laptopun arka kapağını açıp fanı vs. temizlemesem yine yetmiyordu. Bugün artık (4. senesi bilgisayarın) temizlemekte pek para etmemeye başladı. 93-94 derecede kalması gerekirken, soğutucu full açıkken bile 96 dereceye geliyor ve o derecede kullanımı düşürüp soğutuyor kendini, burada büyük FPS kaybı demek. Sanıyorum bilgisayarın fanının performansı düştü ya da macun vs. istiyor çünkü hiç toz pislik yok, tertemiz. Bugün başka bir şey deniyeyim dedim, arka kapağı söktüm, yükselmek için kenarlara plastik yapıştırdım, soğutucuya kendi fanı değmesin diye. Ve inanılmaz sonuç aldım. Saatlerdir oynuyorum, GPU %100 çalışıyor, altta laptop soğutucusu da full açık, önceden 96 dereceyken, maksimum 86 dereceye düştü ısı. 10 derece bir laptop için inanılmaz fark demek. Merak ediyorum üretici neden bu laptopun arka kapağını daha geniş yada sık ızgaralı yapmamış. Aşağıda kapaklı hali ve açık şekilde kullandığım halini paylaşıyorum. (resimler netten alıntı)

Dell-Inspiron-7537-Disassembly-1.jpg

maxresdefault.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı