Dell 7559 OS X Sierra ve Windows 10 Dual Boot

Pekcan Mecit

Hectopat
Windows 10 yüklü Dell 7559 b70d128w81c marka bilgisayarıma Mac OS X Sierra yüklemek istiyorum. Yönlendirmesi çok iyi olan rehberinizi okudum ve gerekli dosyaları indirdim.
Fakat bir sorun olacak. Hard diskimde boş olan 100Gb lik bölüme anlatıldığı şekilde kurulum yapsam. Windows yüklü kısımda bir kayıp meydana gelir mi? Açılışta ikisinden birini seçerek ikisini de kullanabilir miyim?
Basit bir soru oldu ama diğer konularda bu bilgiye rastlayamadım. Tecrübelerini paylaşanlara şimdiden teşekkür ederim.

Hiç bir problem olmuyor .Bu arada bende aynı ürüne sahibim takıldığın noktalarda yardımcı olurum
Çok teşekkür ederim. Deneyim ve tecrübelerinize kesin başvuracağımı düşünüyorum :)

Hiç bir problem olmuyor .Bu arada bende aynı ürüne sahibim takıldığın noktalarda yardımcı olurum
İyi akşamlar, aceba nasıl bir yol ile kurulum yaptınız. Bios ayarlarından sonra F12 ile açtım usb seçtim ve ilk baştaki kurulum simgesine tıkladım. Örnek kodlarıda denedim ama ilerleme olmadı ne yapmalıyım

İyi günler biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın. Ne gibi bir hata aldınız ? macOS kurulum imajını nereden indirdiniz ? Birde hangi wifi kartını kullanıyorsunuz ?
Ben El Cappitandan direk güncelleme ile Sierraya geçiş yaptım anladığım kadarıyla siz direk Sierra kurulumu yapıyorsunuz o nedenle bende bir Sierra kurulum medyası hazırladıktan sonra size hemen dönüş yapacağım. Çok sürmeyecek bir kaç saat içinde geriş dönüş yaparım. Birde ben burada hazırladığım clover dosyasını paylaşsam sorun olur mu ? Sizin bir bilginiz var mı ?

i- Kurulum için öncellikle Windows 10 üzerinden Paragon Partition programını indirip kurmanız gerekecek sonra 100 gb olarak ayırdığınız bölümü bu program ile " Apple HFS " formatına dönüştürün.

ii- Ardından usb içinde bulunan clover klasörü ile benim yüklediğim clover klasörünü değiştirin.
link:MEGA

iii- Kuruluma geçin. (USB yi F12 ile boot ediniz 10 dk içinde kurulum ekranı gelmezse bir yanlışlık var demektir)

iiii- Kurulum bittikten sonra ve yeniden boot ettikten (yeniden başlattıkta) sonra kext dosyalarını indirin ve indirdiğiniz kextleri Easy Kext Pro programı ile içine sürükleyip kurulumunu yapınız.

iiiii- Clover Configurator programı ile "ESP" bölümünü mount ediniz ve Boot - Clover klasörlerini mount ettigimiz ESP bölümün içindeki EFI klasörüne kopyalayınız.

-notlar-

-USB 3 kullanabilirsiniz ben kullandım ve hiç bir problemle karşılaşmadım.
-Benim bilgisayarımda SSD yok o nedenle ssdye yapılan kurulumda bir problemle karşılaşırsanız Technopat Sosyalde aratmanızı öneririm.
-"config.plist" dosyasına "-v" komutunu eklemeyi unutmuşum dilerseniz usb boot ettikten sonra çark simgesine gelerek -v komutunu ekleyiniz.
-Clover ayarlarında ve kextlerde BCM9435Z wifi kartı için ayarlar mevcuttur. Size wifi kartınızı sormuştum ama cevap alamadığım için ayrları çıkartmadım.
-Gönderdiğim Clover klasöründe DSDT ve SSDT yamalar yapılıdır aynı model olduğu için sorun olacağını sanmıyorum.

Başarılı bir kurulum dilerim

Çok özür dilerim yazmayı unutmuşum.

Intel® Dual Band Wireless-AC 3165

Çok güzel bir şekilde anlatmışsınız hemen deneyip size geri dönücem. Çok teşekkürler.

i- Kurulum için öncellikle Windows 10 üzerinden Paragon Partition programını indirip kurmanız gerekecek sonra 100 gb olarak ayırdığınız bölümü bu program ile " Apple HFS " formatına dönüştürün.

ii- Ardından usb içinde bulunan clover klasörü ile benim yüklediğim clover klasörünü değiştirin.

iii- Kuruluma geçin. (USB yi F12 ile boot ediniz 10 dk içinde kurulum ekranı gelmezse bir yanlışlık var demektir)

iiii- Kurulum bittikten sonra ve yeniden boot ettikten (yeniden başlattıkta) sonra kext dosyalarını indirin ve indirdiğiniz kextleri Easy Kext Pro programı ile içine sürükleyip kurulumunu yapınız.

iiiii- Clover Configurator programı ile "ESP" bölümünü mount ediniz ve Boot - Clover klasörlerini mount ettigimiz ESP bölümün içindeki EFI klasörüne kopyalayınız.

-notlar-

-USB 3 kullanabilirsiniz ben kullandım ve hiç bir problemle karşılaşmadım.
-Benim bilgisayarımda SSD yok o nedenle ssdye yapılan kurulumda bir problemle karşılaşırsanız Technopat Sosyalde aratmanızı öneririm.
-"config.plist" dosyasına "-v" komutunu eklemeyi unutmuşum dilerseniz usb boot ettikten sonra çark simgesine gelerek -v komutunu ekleyiniz.
-Clover ayarlarında ve kextlerde BCM9435Z wifi kartı için ayarlar mevcuttur. Size wifi kartınızı sormuştum ama cevap alamadığım için ayrları çıkartmadım.
-Gönderdiğim Clover klasöründe DSDT ve SSDT yamalar yapılıdır aynı model olduğu için sorun olacağını sanmıyorum.

Başarılı bir kurulum dilerim
Dediğiniz yolları harfiyen uyguladım fakat şöyle bir hata ekranında takılı kaldım.
sxAptioFix2Drv: Starting overrides for System/Library/CoreServices/boot.efi
Using reloc block: no, hibernate wake: no

Bildiğim ve araştırdığım bazı kodlar ile açmayı denedim ama onlarda çözüm olmadı. Aceba sizin gibi el Capitan ile mi başlasam sonra sierra ya geçsem ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı