Dell 7567 laptop 5-10 dakika da bir yarım saniye donuyor

FakeKvothe

Hectopat
Daha fazla  
Temiz kurulumla Windows 10 1909'u kurdum. Bütün driverları güncelledim, BIOS'da dahil olmak üzere. Fakat sorun düzelmedi. Oyundayken ya da film izlerken 5 dk da bir GPU kullanımı %15'e düşüyor. Ses bozulup dıtt sesi oluyor. Hiç bir şekilde çözemedim. Ardından belki donanımdan kaynaklıdır diye fareyi klavyeyi kulaklığı tek tek çıkartıp test ettim. Sorun devam ediyordu. En son laptopu prizden çıkardım. Pilden çalıştığı sürece sorun düzeliyor. Fakat prize taktığımda hata geri geliyor. Sizce sorun nerededir nasıl düzeltebilirim? Dell 7567.
1050 Ti 4 GB.
128 GB SSD+1 TB harddisk.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
En son laptopu prizden çıkardım. Pilden çalıştığı sürece sorun düzeliyor. Fakat prize taktığımda hata geri geliyor. Bu cümle her şeyi özetliyor. Adaptörde sıkıntı olabilir ya da kablosunda. Şarj girişinde de olabilir. Tavsiye servise götürmen.

Hata geri döndü sadece prizdeyken 6-8 dk da bir oluyor .Prize takılı değilken 10 -15 dk da 1.
Olay görüntüleyici yönetim olaylarına tıkla resim gönder.
Şuan realtek ile ilgili olan bütün driverları kaldırdım.Kulaklığın kendi driverıyla kullanıyorum.Şuanlık hata tekrarlamadı.Umarım direk hoparlörle ilgilidir.Fakat özellikle oyunlarda dıtt sesi geldiğinde GPU %99 kullanımdan %0 a yada %15e düşüyordu yarım saniyelik

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    13,2 KB · Görüntüleme: 35
  • 2.PNG
    2.PNG
    44,2 KB · Görüntüleme: 44
  • 3.PNG
    3.PNG
    40,3 KB · Görüntüleme: 34
Hata geri döndü sadece prizdeyken 6-8 dk da bir oluyor .Prize takılı değilken 10 -15 dk da 1.

Şuan realtek ile ilgili olan bütün driverları kaldırdım.Kulaklığın kendi driverıyla kullanıyorum.Şuanlık hata tekrarlamadı.Umarım direk hoparlörle ilgilidir.Fakat özellikle oyunlarda dıtt sesi geldiğinde GPU %99 kullanımdan %0 a yada %15e düşüyordu yarım saniyelik
Karnel pnp hatası görünüyor ve sorunun gpu arızası.

Karnel pnp hatası görünüyor ve sorunun gpu arızası.
Hatanın olmasını bekledim .Ardından olay görüntüleyicisini açıp farklı olan hata girdisini yada uyarı girdisini aradım.Fakat yeni girdi yoktu . Ayrıca bu hatayı daha öncede alıyordum.Format attıktan sonra 1 ay gibi bir süre geçti .Windows updatei kapatmıştım formatdan sonra ardından gene güncelledi ve hata geri döndü gpu dan olsa formatdan sonra neden düzelsin .Hata oluştuğu zaman hatayı saptayıp texte çevirecek bir program var mıdır önerebileceğin ? Tam net görebilmek için
Şuan da karnel pnp hatasının çözümlerini deniyorum.
Edit: Şuan da DDU ile GPU'yu temizledim kurmadan yarım saat civarı kullanacağım .1050 ti daysa hata herhalde sorun olmaması gerek şuan.
Edit2: DDU ile 1050ti ı temizledim.Fakat gene hata tekrarladı .Direk GPU dan kaynaklı olsa çözülmesi gerekmez miydi ?
GPU furmark ile stress teste soktum.Bir sorun çıkmadı.Başka program var mıdır ? Arıza tespit için.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de vardı önceden, çoğunlukla ısınmadan kaynaklı frekansın düştüğü zaman çıkıyor. Benim sorunum temiz format attığımda düzelmişti. Büyük ihtimalle yazılım kaynaklı sorun önceden bende de oluyordu.

Aynı sorun bende de vardı önceden, çoğunlukla ısınmadan kaynaklı frekansın düştüğü zaman çıkıyor. Benim sorunum temiz format attığımda düzelmişti. Büyük ihtimalle yazılım kaynaklı sorun önceden bende de oluyordu.
Windows 10 1909 ile formatladım .Düzelmedi hata 1909 a updateledikten sonra olmuştu.1709 sürümüne formatlayacağım .Artık öyle düzelir belki
Sorun devam ediyor .

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı