Dell Alienware cazibesi

Bence Amerika nın Alienware forumlarına bir göz at, Msi in forumlarına baktığımda baya bir "GT70 Overheating" tarzı konular görmüştüm ki sonuçta ortada :D

İngilizce pek anlamıyorum dersen müsait olduğumda göz atabilirim :)

Aslında iyi olur bende biraz İngilizce var ama günlük konuşma dilinde pek anlayamıyorum maalesef :)

Arkadaşlar siparişin nasıl olduğunu konuştum .

Kurumsal olarak sipariş verilebiliyormuş :D.
Yani bir iş yeriniz varsa o iş yeri için alıyor göstereceksiniz yoksa bireysel olarak alınamıyor :D

Yardım edecek yok mudur başka ?

İçindeki bileşenleri yazdığım Alienware alınır mı sizce arkadaşlar ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alienware bir idoldür iyi midir kötümüdür diye sorgulamana gerek bile yok.Markasıda ortada Dell.Ama verecekleri fiyata daha iyi bir sistem alabilir misin önce bir onu araştırmanı tavsiye ederim.Ayrıca gereğinden fazla ısınacağını sanmıyorum.

Türkiye'de garanti sorunu var ama alırken uluslararası garanti gibi bir seçim olabiliyor, alabilirsen Dell servisleri ilgilenir ve cokta memnun kalırsın.
En az 4 yıl rahat götürür.
Kasası magnezyum alısımlı aliminyum diye biliyorum.

KoçSistem servisi Alienware laptoplarla ilgileniyormuş.

Korkum ısınması ve kasanın soyulmasıydı :)

Magnezyum ve aliminyum olan kasadan sorun çıkacağını zannetmiyorum.

Peki işlemci değişiyor mu Alienware laptoplarda?

Alienware bir idoldür iyi midir kötümüdür diye sorgulamana gerek bile yok.Markasıda ortada Dell.Ama verecekleri fiyata daha iyi bir sistem alabilir misin önce bir onu araştırmanı tavsiye ederim.Ayrıca gereğinden fazla ısınacağını sanmıyorum.

Bu arada distribütörü arayıp konuştum Gtx880m Sli, i7 4930mx, 128 gb ssd ve 750 gb hdd'li olan bir Alienware m18x ne kadar dedim.

Onlar da 10.000tl 'den başlıyor konfigürasyonlar dedi. Sizin söylediğiniz özellikler ortalama 13.000 tl tutar dedi.

Benim alacağım laptop 9.000-10.000 tl arası.

İlerde para buldukça ekran kartı değişimi yüksek mhz'li ram, (değişiyorsa) işlemci değişimlerini yaparım.

Zaten şans eseri bir Video izledim Gtx 580m sli i7 2920xm özellikli bir Alienware olan kişi Video çekmiş.

Watch Dogs high ayarlarda 50 fps ile oynuyordu. Ultra yapınca 15 fps de oynuyordu. Burdan yola çıkarak uzun yıllar üzmez gibime geliyor :)

Ekran kartı değişiyor, desteklerse yüksek MHz'li RAM'de takabilirsin ama işlemci değişimi hakkında bir bilgim yok.

Bir kaç araştırma yaptım 'Cpu Upgrade' başlığı altında m17x modellerinde değişim var ama m18x modellerinde değişim göremedim maalesef. M17x'te işlemci değişiyorsa m18x'de de değişir mi sizce ?

Anakart 1866mhz ramleri destekliyormuş.

ALIENWARE 18 Extreme 4GB GTX 780M SLI 4900MQ 32GB 1.5TB+64GB SSD - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 170143011

Satın alacağım kişiyle konuştum 1 yıllık uluslararası Dell Garanti'si yapıyorlarmış.

Masaüstü gibi kullanıcam diyorsun, masaüstü toplasana.

Elimde olsa neden masaüstü toplamayayım ki :). Evde yer yok masaüstü için. 1+1 evden ne beklenir ki :D.

Hem yazın yazlığa gidiyorum kışın üniversitede olacam bazen de akrabalara kalmalara gidiyoruz. Çok gezen birisiyim yani zorunluluktan :D.

Ben nereye oyunlarım oraya :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı