Dell G15 5530 alırken nelere dikkat etmeli?

Merhaba arkadaşlar,
Cihazı bu hafta sipariş verdim ve yarın elime ulaşacak. Kutu açılımından başlayarak deneyimlerimi bu başlık altında toplamak istiyorum. Malum pahalı bir cihaz ve çok soru işareti vardı kafamda. Almak isteyen arkadaşlarımın bir nebze de olsun merakını giderebilirsek ne mutlu bize. Tabii benim de ürünü aldıktan sonra sorularım olacak.

Kutu açılımı yaptıktan sonra nelere dikkat etmeliyim?
Yüklemem gereken herhangi bir ekstra driver var mıdır?
Ürün Windows 11 Home English ile gelecek, Pro TR anahtarı satın alsam Trendyol'dan falan güncelleyebilir miyim direkt yoksa tekrar mı Windows 11 kurmam gerekecek?
Ve son olarak, 2inci SSD slotuna Max kaç TB SSD takabilirim?

Cihaz: Dell G15 5530

İşlemci
13. Nesil Intel(R) Core(TM) i7-13650HX (24 MB önbellek, 14 çekirdekli, 4,90 GHz'e kadar)

Ekran
15, 6" FHD (1920x1080) 360Hz, 1ms, sRGB-%100, ComfortViewPlus, NVIDIA G-Sync+DDS Ekran

Grafik kartı
NVIDIA(R) GeForce RTX(TM) 4060, 8 GB GDDR6

RAM
16 GB, 2x8GB, DDR5, 4800MHz

Depolama
1 TB, M.2, PCI-e NVMe, SSD

+ Alienware AW620M Wireless Gaming Mouse - Dark Side of The Moon
Aldıktan sonra Throttlestop kurup beni etiketler misiniz? Bir kaç test isteyeceğim. Soğutma iyi gibi duruyor 85 derece 60 watt.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-20 210126.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-20 210126.png
    651,2 KB · Görüntüleme: 32
Hocam bu modele özel bir bilgim yok ama genelde sorun bu toz çizikleri. Eski HP laptopumda da olmuştu. Bu yüzden linkteki ürünü sipariş verdim koruyucu olarak.

Link

Hocam teknosadan falan baktım da Dell'lerde ısınma sıkıntısı felaket derecede var gibi diğer cihazlar buz gibi ama Dell de aşırı bir ısı vardı. Sürekli şarjda yüksek elektrik çekmesinden dolayı mı bir bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı