Dell G515 düşük hız

malkocoglu6161

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,

Arkadaşlar 3 hafta önce satın almış olduğum Dell G515 laptopun hızından memnun değilim. Forticlient ile uzakmasaüstü yapıyorum şirkete fakat çok daha düşük hızda olan bilgisayarla daha hızlı bağlantı kuruyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Bir ayar vs. mi yapmam gerekiyor? 12bin para verdiğim laptopta çok daha eski bilgisayarlardan aldığım verimi alamamak çok canımı sıkıyor, yardımınızı rica ediyorum;

Satın almış olduğum laptop: Dell G515 6B750W165C i7-10750H 16GB 512GB SSD 6GB RTX2060 15.6 144Hz Windows 10 | Trendyol

Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam,

Arkadaşlar 3 hafta önce satın almış olduğum Dell G515 laptopun hızından memnun değilim. Forticlient ile uzakmasaüstü yapıyorum şirkete fakat çok daha düşük hızda olan bilgisayarla daha hızlı bağlantı kuruyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Bir ayar vs. mi yapmam gerekiyor? 12bin para verdiğim laptopta çok daha eski bilgisayarlardan aldığım verimi alamamak çok canımı sıkıyor, yardımınızı rica ediyorum;

Satın almış olduğum laptop: Dell G515 6B750W165C i7-10750H 16GB 512GB SSD 6GB RTX2060 15.6 144Hz Windows 10 | Trendyol

Teşekkürler
Canınızı daha fazla sıkacak bir şey söyleyeyim mi? Elime bir arkadaşın Dell marka bilgisayarı geldi. Öyle ucuz bir model de değildi hani. Bu makineye Samsung marka bir SSD taktım. SSD Sata destekliydi. Temiz kurulum yaptım, Dell'in resmi sitesinden bütün sürücüleri kurdum, ayarlarını yaptım ve hazin son. Dell'den daha kötü makine Dell'den daha iyi performans veriyordu. Not: Bu performans sıkıntısını gidermek için Bios ayarlarını kurcaladım, aygıtları tek tek test ettim. Sürücülerden olabilir diye varsayılan sürücülerle test ettim ama yok. Olmadı. En sonunda arkadaş satmaya karar verdi ama henüz satamadı. Sıkıntısı neydi derseniz; aslında görünürde hiçbir problem yokmuş gibi ama sanki bir şeyler sistemin boğazını sıkıyor da yürümesine engel oluyormuş gibiydi. Sanırım bu durumu böyle anlatabilirim. Hata yok, sorun yok, ama biliyorum ki bu performans böyle olmamalıydı. Ha bu arada SSD'den şüphelenip test yaptım sorunsuzdu. Sorunu anlamadım ama asla Dell önermem. Bana kalırsa Dell'in bazı yazılımları sorunlu. Windows'la bir şekilde anlaşamıyor. Bir fikri olan arkadaş yazarsa çok güzel olur. Bu arada sadece bir makinede bu sorunu yaşamadım. Elime birçok markadan makine geliyor ve Dell makinelerin bu sıkıntılı modellerinde çaresiz kalıyorum.
Ekleme: Sadece uzak masaüstü yaparken sorun yaşıyorsanız başka bir sıkıntı da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı