Dell Gaming G5 vs Monster Tulpar T7 v20.5

Dell 120Hz. Daha önceki açtığınız konudaki HP'ye bakmanızı öneririm. Beğenmeyen neden beğenmedi bilmiyorum ancak mühendislik öğrencisisiniz açıp bakabilirsiniz i7 12700H mı R7 6800H mı daha iyi binlerce test mevcut internet üzerinde.

İnsanlar güzel gözüküyor diye atıyor sanırım anlamadım. 300Hz ekran olunca sanki her oyunda 300 FPS veriyor. 300 FPS altına düştüğünde FPS atlaması olacak ve drop olacak Hz düşüreceksiniz ve 300 Hz almanız boş yere olacak. Yüksek sistem isteyen oyunlarda da işlemci kaynaklı daha düşük FPS alacaksınız.

Kendinle celisiyorsun, Dell'in voltaji düşük diyerek önerdiğin model Victus. Victus 100W, Dell 130W GPU'ya sahip. 300 Hz ile alakası yok, ROG STRIX kalite olarak attığın Victus'un rakibi değil Omen'in rakibi.

DELL 120Hz. Daha önceki açtığınız konudaki HP’ye bakmanızı öneririm. Beğenmeyen neden beğenmedi bilmiyorum ancak mühendislik öğrencisisiniz açıp bakabilirsiniz i7 12700H mı R7 6800H mı daha iyi binlerce test mevcut internet üzerinde.

İnsanlar güzel gözüküyor diye atıyor sanırım anlamadım. 300Hz ekran olunca sanki her oyunda 300 FPS veriyor. 300 FPS altına düştüğünde FPS atlaması olacak ve drop olacak Hz düşüreceksiniz ve 300 Hz almanız boş yere olacak. Yüksek sistem isteyen oyunlarda da işlemci kaynaklı daha düşük FPS alacaksınız.

Dipnot: Monster’a hiç bulaşmayın.
Onun tam bir inceleme videosunu bulamadım o yüzden eledim. Bu iki bilgisayarın bir tanesini kullanan birisinden önerildi diğeri klasik monster. Monsterdan bazıları çok memnun kalıyor bazıları kalmıyor o yüzden bu ikisi arasında kaldım zaten.

İkisi de kaliteli bence ama hangisi daha iyi önemli olan o artıları eksileri var hangisinin artısı daha iyi.

Tulpar'in artısı daha fazla. Panel, servis ve upgrade seçeneği olarak. Ekstra olarak G15 serisinde Control Center'in çeşitli sorunlar yaşatmasıda sayılabilir.

Dell g15. eksi olarak 120Hz ekran ve tek slot M.2 var. Onun dışında kaliteli cihaz.

Asla alınmayacak bir cihaz.

İkisi de kaliteli bence ama hangisi daha iyi önemli olan o artıları eksileri var hangisinin artısı daha iyi.

12700H 6800H'a göre %15 falan daha güçlü ama 6800H pil ömrü olarak katlıyor üstüne ROG kalite ve soğutma olarak daha üstün. Dell ise alınmaz.

Asla alınmayacak bir cihaz.

12700H 6800H'a göre %15 falan daha güçlü ama 6800H pil ömrü olarak katlıyor üstüne ROG kalite ve soğutma olarak daha üstün. Dell ise alınmaz.
Dell G15 kullanıyorum. Asla alınmayacak bir cihaz olduğunu hiç düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı