Dell Inspiron 15 3542 Servis Rezilliği!

Sadaret

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Acil Tıp Teknisyeni
24/06/2014 Tarihinde Dell Inspiron 3542 B51F81C Notebook elime ulaştı (siparişini daha önceden vermiştim tabii ki). Sonra yazılımsal sandığım bir hata yüzünden forumda başlık açmıştım Windows 8.1 Power_Driver_State_Failure hatası diye. Murat abi bilgisayara girdi bi kaç güncelleme falan yaptı, ertesi gün donanımsal olduğu ortaya çıktı.

Sorunsa, bilgisayar şarjda değilken üstte verdiğim hatayı veriyor, şarjdayken gayet stabil çalışıyor.

27/04/2014 tarihinde Dell teknik servisine elden teslim ettim. Eğer donanımsal bir hataysa mutlaka ürün değişimini istedim. Sonuçta 4 gün kullandığım hatta 3 gün kullandığım bir ürün. Çağrı numarası yazılı, hizmet talep formu verdiler. Ertesi gün aradım ve bana cihazın harddiskinin değiştirileceğini söylediler. Değişim talebi verdiğimi söyledim. Evet görünüyor dedi ve tekrar kaydınızı oluşturalım dedi. Ben de tamam dedim oluşturalım. Nihayetinde oluşturduk. Dün yine aradım, ne oldu diye. Bana cihazınızın harddiski değiştirilmiş dediler dalga geçer gibi. Tekrar aynı şikayetimi dile getirdim. Oluşturdu yine tabii değişim talebini. Sonra sağolsun ilk defa hayırsever biri bana merkez numaralarını verdi. Merkezi de bugün aradım tekrar değişim formu doldurdular bana dönüş yapılacağı söylendi. Bu dört oluyor!

Bu konuda bilgisi olan, bundan dert yanan, çıkış yolu söyleyecek var mı?
Bir de ayriyetten, 30 gün dolmadan ayıplı mal değişim onaylamak zorundalar mış. Ben yazdığım gibi 27/04/2014 tarihinde servise verdim. Bir ay geçerse bu hakkım geçersiz olur mu?

Teşekkür ederim. İyi forumlar.
Düzenleme: Şikayetvar.com'a dün şikayetimi yazdım ve hala redaksiyon aşamasında...

Son düzenleyen: Moderatör:
senin servise verdiğin tarih önemli serviste ne kadar beklediği önemli değil..maalesef ki dell bu konularda gerçekten rezil ( tabi dell türkiye ) birçok mahdur var ve herhangi bir düzelme yok..çok komik durumlarla karşılaşıyor

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı