Dell Inspiron 15 7000 FPS Sorunu

BeiJing

Hectopat
Daha fazla  
LOL oyunu oynarken daha 1 oyunda laptop 78-80 arası ısınma ve oyun sonlarında donma oldu. FPS oyun başlarında 170-190 arası gezerken(çok yüksek kalitede) oyun sonlarında 30-40 arasını görmeye başladı. 2. Oyunumda ise fps hep 100-130 arası gidip geldi. Laptopda sorun mu var yoksa normal mi ?
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
aynı bilgisayar bendede var hdmi ile monitöre bağlarsan sorunun kısmen düzeliyor ama aynı ekran kartlı bilgisayarlarda daha fazla fps alınıyor öyle bir sıkıntıda var ben hdmi bağlasam bile fps artmasına rağmen ayarları düşürsem bile fps değişmiyor GTA5 te 40 fps zor alıyorum.

4.ayı doldurdum ve şuan Laptop sanki 2 yıllık gibi.Isınma ve FPS Daha çok artmaya başladı.Örnek verecek olursam bir çok oyunda günü birlik FPS değişimleri almaya başladım.PUBG gibi oyunlarda 1 gün FPS 70 ile 80 arası gidip gelirken bazen 20-30 arası oluyor.Teknik servise yollamayı düşünüyorum.

Asıl sorun işlemcide bazı programlarda taratınca işlemci driverları eksik diyor ama kendi hp programında taratınca bir şey yok gözüküyor en güncel olarak gözüküyor işlemci uyumsuzluğa benzer bir problem var gibi monitöre uymuyor bende normalde cs:go da 200 üzeri alırken şimdi 100 felan alıyorum ama hdmi ile bir yere bağlıyamazsan oyunları tam ekran pencereli yap düzeliyor

bir sıkıntı daha var çok sıcak yerde kullanma bilgisayarı 2 fan olmasına rağmen bilgisayar cidden ısınıyor ama normal bir havada kullanınca çok fazla ısınma olmuyor bende ısınma sıkınıtısını giderince fps artıyor fakat yazın bunu nasıl başarıcam bende bilmiyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı