Dell Inspiron 1501 laptopa hangi işletim sistemi uyar?

ekmuz

Centipat
Merhabalar. 2006'dan kalma Dell Inspiron 1501 laptopumu hayata döndürmeye çalışıyorum. 1 GB RAM'e sahip. Sadece internetten dizi ve film izlemek için kullanacağım fakat Windows 7 kurduğumda (Starter, Home Basic ve sonradan düzenlenmiş olduğunu zannettiğim "Ultimate Lite" sürümünü denedim) tarayıcıdan dizi bile izleyemiyorum. Bunun dışında Windows XP'nin üç farklı sürümünü kurmayı denedim ama sanırım ISO'larda bir problem var çünkü kurulumda laptop otomatik olarak kapanıyor ve WinXP kurulmuyor. Lubuntu'nun eski donanımlar için olan sürümünü kurdum, bu sefer de Wi-Fi ağını aktive etmeyi başaramadım.

Bu tarih öncesi bilgisayarda sadece internetten dizi ve film izleyeceğim, not defteri bile kullanılmayacak. Buna uygun bir işletim sistemi önerebilir misiniz?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 2006'dan kalma Dell Inspiron 1501 laptopumu hayata döndürmeye çalışıyorum. 1 GB RAM'e sahip. Sadece internetten dizi ve film izlemek için kullanacağım fakat Windows 7 kurduğumda (starter, Home Basic ve sonradan düzenlenmiş olduğunu zannettiğim "Ultimate Lite" sürümünü denedim) tarayıcıdan dizi bile izleyemiyorum. Bunun dışında Windows XP'nin üç farklı sürümünü kurmayı denedim ama sanırım ISO'larda bir problem var çünkü kurulumda laptop otomatik olarak kapanıyor ve winxp kurulmuyor. Lubuntu'nun eski donanımlar için olan sürümünü kurdum, bu sefer de Wi-Fi ağını aktive etmeyi başaramadım.

Bu tarih öncesi bilgisayarda sadece internetten dizi ve film izleyeceğim, not defteri bile kullanılmayacak. Buna uygun bir işletim sistemi önerebilir misiniz?

Teşekkürler.

Linux Mint xcfe.

Geri
Yukarı