Dell İnspiron 3521 Sistem Hangi Ekran Kartını Kullanıyor?

Desoxyn123

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ,
2 yıl once Dell inspiron 3521 i7 modelini satın aldım. Sıtelerde ekran kartı olarak 8500m/8700m olarak gosterılıyor fakat masaüstü/sağtık/ekran cozunurlugu/gelişmiş ayarlar dedıgımde ekran kartım intel hd 4000 olarak gözüküyor.
Oyun yukletmek ıcın bı cafeye gıtttıgımde cafe sahıbı masaüstü sağtık falan dıyıp intel hd graphics 4000'i görüp laptobun ekran kartı olarak işlemciyi kullandıgını soyledı. O da şöyle :
1.png

Bende sistemden şu screenshotları aldım acaba hangısı kullanılıyor cafe sahıbının dedıgı gıbı intel hd4000 graphics mi?

2.png

3.png

Arkadaşlar bilgisayarım hangisini kullanıyor bu 2 tane ekran kartı olayı nedir ve intel hd 4000 graphics i devre dışı bırakırsam performans artar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boştayken Intel, gerektiğinde otomatik olarak AMD'yi kullanır. Dizüstü cihazlarda pil tasarrufunun önemli bir kısmı bu ekran kartı ikilisinin gerektiğinde işi devrederek ve gerektiğinde de sorumluluk alarak işi yürütmesiyle gerçekleşir.

Intel HD Graphics'i devre dışı bırakırsanız muhtemelen sorunlarla boğuşursunuz ve performans da artmaz.

HD 8730M İntel HD Graphics 4000'den daha güçlü bir ekran kartıdır. Nasıl devre dışı bırakılır bilmiyorum ama performans artışı kesinlikle olacaktır.
"Mikail Fidan" :kararsız::cry:

HD 8730M İntel HD Graphics 4000'den daha güçlü bir ekran kartıdır. Nasıl devre dışı bırakılır bilmiyorum ama performans artışı kesinlikle olacaktır.
"Mikail Fidan" :kararsız::cry:
AMD Switchable Graphics ve NVIDIA Optimus teknolojilerini araştırmanız gerek.

Ayrıca konuyu da okuyun lütfen.
Boştayken Intel, gerektiğinde otomatik olarak AMD'yi kullanır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı