Dell Inspiron 3525-352522u vs HP Pavilion laptop 15-EH2010NT

Wva panel yazıyor wva IPS ile aynı yazıyor bazı yerlerde bilen var mı?

Hocam, WVA (Wide Viewing Angle) panel ve IPS (In-Plane Switching) panel, ikisi de LCD ekran teknolojileridir, ancak farklı tasarımları ve farklı özellikleri vardır. IPS panel, en yüksek renk doğruluğunu sağlamak için tasarlanmıştır ve genellikle daha geniş bir renk gamı sunar. Ayrıca, IPS paneller diğer LCD panellere göre daha geniş bir görüş açısı sunarlar. Fotoğraf ve video düzenlemeleri yaparken renk doğruluğu sağladığı için IPS ekran tercih edilir. WVA paneller, IPS panelleri kadar yüksek bir renk doğruluğu sunmasalar da, genellikle yüksek bir kontrast oranına sahiptirler. Bu sebeple, karanlık sahnelerde daha iyi siyah tonları ve daha yüksek bir detay düzeyi sunabilirler.

Şimdi hocam, bu iki cihaz arasında ana fark bellek miktarı ve işletim sistemi oluyor. Dell Inspiron'da daha fazla bellek mevcut, yani daha fazla çoklu görev yapabilirsiniz. Ancak, HP Pavilion'un mevcut işletim sistemi bulunmamaktadır, yani Windows kurulumu yapmanız gerekiyor. Ayrıca, Dell Inspiron'un Ubuntu işletim sistemi daha az yaygın olduğu için bazı uygulamaların çalıştırılması daha zor olabilir. Format atıp Windows kurabilirsiniz. Performans açısından, her iki cihazın da aynı işlemci ve ekran kartı var, bu nedenle performans açısından önemli bir fark olmayacaktır. Ancak, HP Pavilion daha az belleği olsa da, Windows işletim sistemiyle daha verimli çalışması muhtemeldir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı