Dell İnspiron 3537-9607 Max OS Maverixs Kurulumu

mikei

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Dell İnspiron 3537-9607 model orjinalde ubuntu işletim sistemiyle gelen dizüstü bilgisayarıma MaC OS Maverics kurmak istedim. Bu konuyla sitede bulunan tüm videoları izledim ve adım adım yapmaya çalıştım.
İlk başta sitenizden indirdiğim raw imajını sitede gösterilen image writer ile USB diske yazdırdım, içerisinden Ekran Kartım AMD olduğu için AMD kext lerini sildim ve son olarak bios ayarlarınıda istenildiği gibi yaparak UEFI boot ile sistemi boot ettim. Clover Bootloader ekranı geliyor burdan direk boot mac os X dediğim zaman sürücüler yüklenmeye başlıyor ve PC takılıyor reboot ediyor, bunu birde clover bootloader ayarlarına girip intel grafik kartını devre dışı bırakarak yapmayı da denedim ama olmadı. Bununla ilgili ekran resmini aşağıda veriyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

İşlemci: 4TH GENERATION INTEL CORE I5-4200U PROCE
Ram: 4GB SINGLE CHANNEL DDR3L 1600MHZ (4GBX1)
HDD: 500GB 5400RPM SATA HARD DRIVE
Grafik Kartı: AMD RADEON(TM) HD 8670M 1GB DDR3 (FOR A4

IMG_9169.JPG

Herkese Merhaba,

Başıma gelen sorun ile ilgili olarak önceki açmış olduğum konuda yardıma ve çözüme ulaşamadığımdan ötürü tekrardan biraz daha detaylı olarak yeni bir konu açmak istedim. Okuldaki projemle ilgili olarak yaklaşık 10 gündür dizüstü bilgisayarıma Mac işletim sistemi kurmaya çalışıyorum ama bir türlü yapamadım. Farklı yükleme metodlarını denedim ama sadece Niresh ile yükleme ekranını görebildim, fakat ondada kurulumdan sonra ancak -x boot flag ile güvenli modda açabildim normal olarak açmayı başaramadım. Kısaca özetlersem siteden indirdiğim Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı nı Win32 Disk İmager ile 8GB lık USB flash diske yazdıktan sonra, Transmac ile ekran kartım AMD Radeon olduğu için tüm AMD kext lerini sildim. UEFI boot ile clover bootloader penceresine geliyorum, options da bootargs satırında -v komutu yazmasına rağmen, aşağıdaki gibi loading drivers diyor be sistem reboot ediyor, burada options ta InjectIntel yanındaki kutuyu boş bırakıp denememe rağmen yine sonuca ulaşamadım. Daha sonra boot ettikten sonra 1 tuşuna basarak Chameleon Bootloader ile yükleme yapmayı denedim ama sonuç aynı, loading drivers dan sonra sistem reboot ediyor. Bu konuyla ilgili üstadlarımızdan yardım bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı