Dell Inspiron 3542 Mojave The system automatically rebooted after panic hatası

artful_racoon

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, geçen postumda bahsettiğim "End Randomseed" sorununu yardımlarınız ile hallettikten sonra yeni bir sorun ile yeniden buradayım. Bu sefer başarılı bir şekilde macOS'u kurmayı başardım ancak ilk boot'u yapamadan sistem Apple logosunun yarısına kadar yüklenip yeniden başlıyor. -v ile baktığımda da "The system automatically rebooted after panic." yazısı ile karşılaşıyorum. Sanırsam kernel ile alakalı bir sıkıntı var, çünkü "Preboot Installer" seçeneği ile de "Error loading Kernel Cache" hatasını almaktayım.
Ayrıca kurulum sırasında toplam 3 kere yeniden başladı bilgisayar, şu linkteki adımları birebir takip ettim, sanırsam normalmiş kurulumda, farkeder mi bilmiyorum. Peki bu kernel panic sorunu nasıl çözülebilir ?
Sistem: Dell Inspiron 15 3542
İşlemci: Intel i5 4210U + HD4400 Onboard ve Config File olarak doğru seçiyorum.
Ekran Kartı: NVIDIA GT 820M Optimus
RAM: Kingston 8 GB 1600MHZ
Depolama: 240 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Preboot Installer vs komutunuzu önerilmeden kullanmayın. Kurulum sonrası yeniden başlattıktan sonra boot macOS from XX( macOS için ayırdığınız bölüm isimi) bunu seçinde The system automatically rebooted after panic hatası alıyorsun ama görsel yok.
Görsel paylaşın.

Başka bir imaj ile denedim ve sorunsuz kurmayı başardım, ayarlamaları biraz uğraştırdı ama şu an stabil bir şekilde çalışıyor. :) Çok teşekkür ederim yardımlarınız için, eğer çözemediğim bir sıkıntım olursa ilk olarak buraya post açacağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı