Dell Inspiron 3580 laptop RAM yükseltme önerisi

ekremkes

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Dell Inspiron 3580 dizüstü bilgisayarım var ve aldığımda üstünde 4 GB RAM takılıydı. Uzun süredir bu yeterli gelmiyor ve yükseltmek istiyorum. Bugün 16 GB RAM aldım taktım fakat PC açılmadığı için iade etmek zorunda kaldım. Kontrol ettiğimde MHz, Volt değerleri uyumluydu fakat PC açılmadı. Şimdi tekrar almak istiyorum fakat hangi ürünü alırsam çalışır kısmına takılıyorum. Bu arada laptopta 2 slot var. Ben 4 GB olanı çıkartıp direkt 16 GB takarak çalıştırmaya çalıştım. Başarılı olamadım.

Bir sorumda laptop üzerinde bulunan 4 GB kalsa ve diğer slota aynı MHz ve Volt değerlerinde 8 GB taksam 12 GB RAM sorunsuz kullanabilir miyim?
PC bilgilerini ekte ilettim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• pc.jpg
    pc.jpg
    166,9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Belki anakart en fazla 8GB destekliyordur. Kesin bir şey söyleyemem ama garanti olsun diye 4GB almak daha mantıklı olabilir mi?

Dell Inspiron 3576 laptop'umu 2 gün önce dediğiniz gibi yaptım. 4GB halihazırda bulunan ram'e 8GB ekledim. Hiçbir sorun gözükmüyor.

Bilgi için teşekkür ederim , anladığım kadarıyla resmini paylaştığım ram'den 2 adet alsam işimi fazlasıyla görecektir.
Belki anakart en fazla 8GB destekliyordur. Kesin bir şey söyleyemem ama garanti olsun diye 4GB almak daha mantıklı olabilir mi?
denemeden sonuca ulaşamayacak gibi görünüyorum , o yüzden 8+8 denemek istiyorum. Sonucu burdan da paylaşırım.
Biraz aceleci davrandım ve 8+4 denedim. Şu an sorunsuz 12 gb kullanıyorum.Aynı model pc olanlar için bilgi :)

Dosya Ekleri

• ram.jpg
    ram.jpg
    96,7 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Geri
Yukarı