Dell Inspiron 3593 ani FPS düşmesi

dodo3211

Decapat
Arkadaşlar öncelikle herkese selam.
  • Dell Inspiron 3593
  • Işlemci: 1035G1
  • Ekran kartı hafızası: 2 GB
  • Ekran boyutu: 15.6"
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX230
  • RAM (sistem belleği): 16 GB
  • Işlemci tipi: Intel Core i5
  • Harddisk kapasitesi: 1 TB
Bildiğim kadarıyla bu donanımlar oyunları çok rahat bir şekilde taşır. Bilgisayarım çok ısınıyor ve fan çok ses çıkarıyor bu yüzden bilgisayarıma Zalman NS-200 soğutucuyu aldım, soğutucudan çok memnunum, hatta oyun oynarken ben bile üşüyorum ama bilgisayarımın ısınmasına bir türlü çözüm bulamadım. Bilgisayar çok ısındığı için ise anlık FPS düşmesi düşüşü yaşıyorum, mesela GTA 5 oynarken çok da akıcı bir performans vermiyor. Acaba sorun nedir, bilen birisi var mı? Ayrıca BIOS ve Driver'ların hepsi güncel ekran kartı da dahil.

Arkadaşlar öncelikle herkese selam.
  • Dell Inspiron 3593
  • Işlemci: 1035G1
  • Ekran kartı hafızası: 2 GB
  • Ekran boyutu: 15.6"
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX230
  • RAM (sistem belleği): 16 GB
  • Işlemci tipi: Intel Core i5
  • Harddisk kapasitesi: 1 TB
Bildiğim kadarıyla bu donanımlar oyunları çok rahat bir şekilde taşır. Bilgisayarım çok ısınıyor ve fan çok ses çıkarıyor bu yüzden bilgisayarıma Zalman NS-200 soğutucuyu aldım, soğutucudan çok memnunum, hatta oyun oynarken ben bile üşüyorum ama bilgisayarımın ısınmasına bir türlü çözüm bulamadım. Bilgisayar çok ısındığı için ise anlık FPS düşmesi düşüşü yaşıyorum, mesela GTA 5 oynarken çok da akıcı bir performans vermiyor. Acaba sorun nedir, bilen birisi var mı? Ayrıca BIOS ve Driver'ların hepsi güncel ekran kartı da dahil.
Şöyle söyleyeyim harici soğutucuların pek yararı olacağını sanmıyorum.Termal macununuzu yenilemenizi ve fanınız sorunluysa değişmenizi öneririm.Ekran kartızı değiştirebilirsiniz fakat anakarta lehimli ise bu mümkün olmuyor maalesef.

MX230 giriş seviyesi bir kart. O yüzden fazla performans beklememek gerekir.
Laptopuma 4000 tl lik bir teklif gelmişti sizce o teklifi değerlendirip masaüstü toplamak daha mı mantıklı?
Şöyle söyleyeyim harici soğutucuların pek yararı olacağını sanmıyorum.Termal macununuzu yenilemenizi ve fanınız sorunluysa değişmenizi öneririm.Ekran kartızı değiştirebilirsiniz fakat anakarta lehimli ise bu mümkün olmuyor maalesef.
Laptop daha 2 aylık daha yeni o yüzden termal macuna gerek kaldığını düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı