Çözüldü Dell Inspiron 4050 sürekli donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Artzeld

Kilopat
Sizden ricam sadece bilgisi olan kişiler cevap verirse sevinirim. Diğer açtığım konuların altına gelen hiçbir öneri işe yaramadı ve sadece cevap vermek için yazıldığıda çok belli. Sorunum bilgisayarımda 2 tane GPU var Intel HD Graphics 3000 diğeri AMD Radeon HD 7000M oyunlarımı oynamak istediğimide tabii ki AMD ekran kartıyla başlatıyorum. Ve sorun orada başlıyor örneğin bir uygulamayı Intel ile açtığımda direk açılıyor hiçbir sorun yok ama AMD ile açmaya çalışdığımda açılmadan önce 1.10 sn bekletiyor, sonra hiçbir şey olmamış gibi açılıyor sorun olmadan ama açılmadan önce en az 1dk 10 sn bekletiyor. Bilgisayar açılırken de aynısı oluyor bilgisayar açılırken hoş geldiniz ekranında donuyor, süre tuttum tıpatıp, aynı oyunun açılma süresiyle 1dk 10 sn PC açılırken hoş geldinizde donuyor. 1dk sonra hiçbir şey olmamış gibi açılıyor, aynı şey uyku modunda da geçerli uyku moduna basıyorum. Uyku moduna geçerken yine donuyor, 1 dk tuşa basıyor uyku modundan çıkarken yine donuyor. 1dk çok garip bir sorun 1 yıldır bu sorunla kullanıyordum ama artık cidden sıkıldım. AMD yüzünden olduğu çok belli, Windows 10 kullanıyorum, Update'ler güncel son sürüm. Bilgisayarım Dell Inspiron 4050.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bence şöyle çözülebilir çünkü o AMD'nin sıkıntısı değil gibi çünkü 8.1 ve 10 düzgün çalışıyor bende.
Arama kısmına MSConfig yazın.
Başlatmaya gelin.
Oradan Catalyst Control Center gibi adlı bir şey olacak onun tickini kaldırın. Ve AMD ile ne varsa açılışta devre dışı bırakın. Belki çözüm bu olabilir. Çünkü açılırken sistemde donma yaratıyor. Bende biraz araştırıyorum. Ve sağ Click'de donuyorsa.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradaki yöntemi yapabilirsiniz. Eğer sağ Click basınca donuyorsa.
Eğer bu söylediklerim işe yaramazsa arkadaşların dediği gibi sadece Intel ile ya da Windows 8.1'e yükseltebilirsin.
Bence şöyle çözülebilir çünkü o AMD'nin sıkıntısı değil gibi çünkü 8.1 ve 10 düzgün çalışıyor bende.
Arama kısmına MSConfig yazın.
Başlatmaya gelin.
Oradan Catalyst Control Center gibi adlı bir şey olacak onun tickini kaldırın. Ve AMD ile ne varsa açılışta devre dışı bırakın. Belki çözüm bu olabilir. Çünkü açılırken sistemde donma yaratıyor. Bende biraz araştırıyorum. Ve sağ Click'de donuyorsa.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradaki yöntemi yapabilirsiniz. Eğer sağ Click basınca donuyorsa.
Eğer bu söylediklerim işe yaramazsa arkadaşların dediği gibi sadece Intel ile ya da Windows 8.1'e yükseltebilirsin.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı