Dell inspiron 5547-3214 Hangi Mac OS X Sürümü Kurulmalı?

okocapir

Hectopat
Daha fazla  
İntel Core İ7 4510U İşlemci Code:Haswell ULT Socet 1168BGA
Chipset Haswell ULT model 06x5cy
8GB RAM
İntel HD Grapich
AMD R7 260M
Samsung 850 Evo SSD

Sitedeki El capitan'ı indirip denedim install ekranı açılmıyor. PC kendini yeniden baslatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyfendi attığınız konudaki şeylere baktım. Boot bakım yöneticisi açılıyor fakat hiçbir reaksiyon göstermiyor. Zamanınızı alıyorum fakat ne yapmalıyım? Tekrardan takıldığım yerin fotoğrafını çekip sizinle paylaşacağım. İlginiz için teşekkürler.

Buradan sonra kendini resetliyor:
81JL9W.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak şunları dene:

Error allocating 0x#### pages at 0x####... alloc type 2 Hatası

EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden VBoxHfs-64.efi silin ve yerine HFSPlus.efi koyun.
EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyasını OsxAptioFixDrv-64.efi ile değiştirin. Yada bunun tam tersini yapın.
EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinde birden fazla OsxLowMemFixDrv-64.efi yada OsxAptioFix2Drv-64.efi yada OsxAptioFixDrv-64.efi varsa bunlardan sadece birini bırakıp diğerlerini silin.
Ayrıca:
  • SATA portlarını değiştirip dene.
  • USB 3.0 kullanıyorsan USB 2.0 portlarını kullan.
  • Kurulum yapmak istediğin diğer SATA portlarında aygıt varsa ( DVD, HDD vs) bunları söküp dene.
  • Grafik kartını söküp dene.

Söylediklerinizide denedim. hiçbir sonuç alamadım. Mesaj yazma engelimden dolayı yosemite serisini indirip denedim fakat yükleyeceğim resimlerdeki hataları aldım. Sizden ricam bize daha kapsamlı bilgiler sunmanız. Teşekkür ederim

1.jpg 2.jpg
Bu sistem içeriklerine bakarak bir bilgi verebilirsiniz. AIDA64'ten yararlanılarak özellikler verilmiştir.
Sistem Özellikleri:
İntel i7 4510u 2.00 Haswell-ULT 1168 Ball BGA İşlemci
8GB DDR3 1600Mhz SDRAM
İntel HD4400 Graphics
AMD R7 265M Ekran Kartı
İntel AC 3160 Wifi
Realtek ALC 225 Ses
Bios Insyde EFI A06

Hangi dondanımda desteklememe sorunu yaşayabilirim.

Teşşekkür Ederim.

Grafik hatası alıyorsun. USB / System / Library içinden AMD / ATI kextlerini silip dene. Yada aşağıdaki yöntem ile "Single user mode" kullanarak da silebilrisin.
Bütün sürücüler sorunsuz yüklenmesine rağmen tam yükleyiciye ulaşma esnasında duruyorsa ekran kartı sürücülerini (Kext) silebilirsiniz:
    • ATI = AMDRadeon* ve ATI*
    • Intel = AppleIntelHD*, AppleIntelSNB* ve AppleIntelFramebuffer*
    • nVidia = NVDA* (ve varsa GeForce*)
Alternatif olarak Single User Mode'da boot ederek Kext'leri başka bir klasöre de taşıyabilirsiniz (Clover'da boşluk tuşuna basarak seçebilirsiniz bu modu). Single User moduna girdikten sonra çalıştıracağınız komutlar:

NOT: Laptop imajda yukarıdaki Grafik sürücüleri öntanımlı olarak silinmiştir.
Kod:
fsck -fy

mount -uw /

mkdir /kext_backup

cd /System/Library/Extensions

mv AppleIntelHD* AppleIntelSNB* AppleIntelFramebuffer* AMDRadeon* ATI* GeForce* NVDA* /kext_backup

rm ../Caches/com.apple.kext.caches/Startup/kernelcache

reboot

Bunlar zaten silinmiş durumda ise, Clover Boot Menü / Options / Graphics içinde Inject Intel ve Inject EDID işaretli olarak dene. Yada tam tersini dene.

Söylemekte oldugunuz dosyalar silimiş. dediğiniz kutucukları işaretleyip kaldırdım fakak sonuç aynı.
Marvericks indirip denededim bu seferde cloverden sonra resat atıyo bilgisayar. Aralarında en çok ilerleyebilien şu anlık yosemite.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı