Dell Inspiron 5559 ısınıyor

samet c

Zeptopat
Daha fazla  
Ortalama 1 ay öncesinde laptopum (Dell Inspiron 5559) fazla ısınma gerekçesiyle kapandı. Tekrar açmaya çalıştığımda ise "the (Processor fan) fan failed to respond correctly" yazan bir hata vardı.
Ben de tanıdık bilgisayarcıya verdim, bilgisayarcı temizledi ve geri verdi ancak yeterli olmadı ben de başka bir bilgisayarcıya verdim ve fanını değiştirmesini söyledim. Sonradan verdiğim bilgisayarcı fanı değiştirdi (gerçekten de hissedilir bir fark vardı) ayrıca termal macunu da yeniledi.

Şu anda altında "Rampage AD-RC3 140mm" 4 fanlı bir soğutucu olmasına rağmen bazı oyunlara (CS:GO) girdiğimde birkaç dakika sonrasında kapanıyor (yine fazla ısınmadan) ancak bu sefer elimi altına koyup sıcaklığı elimle algılamaya çalıştığımda çok da sıcak olmadığını düşünüyorum. Tahminim ise termal macun kalitesiz olabilir. İkinci bilgisayarcı termal macun olarak ne kullandı bilmiyorum ve risk alıp kendim değiştirmeyi düşünüyorum. Bunun öncesinde ise buradaki insanlardan yardım almak istedim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı