Dell Inspiron 7567 vs Lenovo Legion Y520

Burak Şentürk

Hectopat
Daha fazla  
  • Dell Inspiron 7567: i5 modeli.
  • Lenovo Legion y520: i5 modeli.
Sizce hangisi Lenovo'nun fazladan SSD'si var onun disinda performansta hangisi daha iyidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ömürlük diye birşey yok. Teknoloji sürekli gelişiyor ve değişiyor. O yüzden bence hangisi hoşunuza giderse onu alın.
Yorumlara, incelemelere bakıp kıyaslayabilirsiniz. O fiyat aralığındaki Monster laptoplara da bakabilirsiniz.

Lenovo hakkında detaylı bir bilgim yok onun için değişik yerlerde kullanıcı gruplarına girebilirsiniz, Dell' e gelicek olursak, kronik olarak montajda bir kaç sıkıntısı var ve bazı kullanıcılar yazılımsal olarak biraz sıkıntı çekiyor. (Ama Dell bunlar için uğraşıyor güncellemeler yayınlıyor).

Ömürlük diye birşey yok. Teknoloji sürekli gelişiyor ve değişiyor. O yüzden bence hangisi hoşunuza giderse onu alın.
Yorumlara, incelemelere bakıp kıyaslayabilirsiniz. O fiyat aralığındaki Monster laptoplara da bakabilirsiniz.

Monster dediğin çöp plastık kasa herşeyden kısmıslar ekleme yaptığın zaman ram ve ssd aynı paraya denk geliyor içindeki soğutma bakır borusu 2 tane MSİ'de 3 adet mevcut ve çoğu modelin de ssd + hdd var ayrıca kasası zımparalanmış metal görselliği ayrı malzeme kalitesi ayrı :) gidipte neden boşa para versin göreceli herşey kimi mercedese binmek ister kimi şahine :)

Monster dediğin çöp plastık kasa herşeyden kısmıslar ekleme yaptığın zaman ram ve ssd aynı paraya denk geliyor içindeki soğutma bakır borusu 2 tane MSİ'de 3 adet mevcut ve çoğu modelin de ssd + hdd var ayrıca kasası zımparalanmış metal görselliği ayrı malzeme kalitesi ayrı :) gidipte neden boşa para versin göreceli herşey kimi mercedese binmek ister kimi şahine :)

Mercedes biniyorum ve Monster’ım var :)

Şimdi marka savaşlarına girmeyeceğim. Kim neyi isterse onu kullansın. Benim önerilerim arasında Monster var. Ayrıca MSİ iyi marka olsa da ömürlük demeniz teknolojiyle ne kadar ilgili olduğunuzu gösteriyor.

Dellin mavi ekran sorunu olduğunu duymuştum. Lenovoya dair bir şikayet almadım ama bir tandığımın kullandığı bilgisayarda(lenovo) "%100 disk kullanım" sorunu vardı. Teknolojide de şans çok önemli faktör olduğu için her zaman sorunlu bilgisayar gelme olasılığın var. Soruna gelicek olursak çoğu materyal aynı olduğu için bence ses sistemi farkından lenovo önde. [Bu arada bu kalite kontrol için çalışan mühendisler ne işe yarıyor anlamış değilim bu kronik sorunları onların tespit edip çözmesi gerekiyor "sözde".]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı