Dell inspiron 7577 Ani FPS düşüşleri

Daha fazla  
Dell inspiron 7577 kullanıyorum, 1050Ti var içinde. Oyun oynarken ani FPS düşüşleri oluyor, hatta sıklıkla kulaklığıma cızırtı sesi geliyor ve o sesle birlikte FPS düşüyor, ses gidince düzeliyor. Ekran kartı driverını silip yükledim. Tüm driverlar da güncel, sorun ne bilmiyorum yardım edebilecek varsa şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı bilgisayara sahibim ve aynısı benimde başıma geldi. Sorun işlemcinin aşırı ısınması ve frekansını 800 MHz'e düşürmesi. Undervolt yapabilirsiniz ya da notebook soğutucu kullanabilirsiniz. Bir de oda sıcaklığı da önemli bir etken. Soğutucu olarak şu ürünü tavsiye ederim bende kullanıyorum.

İşlemci ısınınca kendine kilitten kaynaklanıyor çok yüksek ihtimalle. Ses hakkında bilgim yok ne yalan söyleyeyim.

Çok teşekkür ediyorum, aslında birtane notebook soğutucu kullanıyorum ama işe yaramıyor demekki.
Şöyle, alt kapak plastik olduğu için direkt pilastiğe hava üflemek hiç bir fayda sağlamaz. Benim önerdiğim ürün fanların olduğu kısma üflediği için güzel bir soğutma sağlıyor.

Aynı bilgisayara sahibim ve aynısı benimde başıma geldi. Sorun işlemcinin aşırı ısınması ve frekansını 800 MHz'e düşürmesi. Undervolt yapabilirsiniz ya da notebook soğutucu kullanabilirsiniz. Bir de oda sıcaklığı da önemli bir etken. Soğutucu olarak şu ürünü tavsiye ederim bende kullanıyorum.
bu soğutucuyu almalı mıyım öneriyor musun bende de ısınma problemi var

Laptopun altına yükseltmek için bir şey koyabilirsiniz soğutucu yoksa. Çoğu notebook soğutucu işe yaramıyor pek.
Termal macun değişimi yapılabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı