Dell Inspiron N4050 Windows 10 geç açılıyor

Xeon Bey

Picopat
Yer
Anakart'ta ekran kartı ile cebelleşiyor
Daha fazla  
Eski bir Dell Inspiron N4050 laptop bilgisayarım var. Bilgisayar normal bir şekilde çalışıyor fakat Windows 15 dakikada açılıyor. Sistemde 256 GB SSD de var.

Sistem özellikleri:
  • Intel Core i5 2450M işlemci.
  • Intel HD Graphics 3000.
  • Crucial BX500 256 GB SSD.
  • 4 GB 1333 MHz DDR3 RAM.

Donanımsal değil problemin belli ki. Windows kaynaklı yazılımsal gibi duruyor. Yakın zaman içerisinde bir güncelleme yaptınız mı? BIOS, chipset, Windows Update gibi.

1 ay önce işlemcisi bozulduğu için CPU değişimi yapıldı aynı model ile.

1 ay önce işlemcisi bozulduğu için CPU değişimi yapıldı aynı model ile.

Sonrasında temiz kurulum yapıldı mı? BIOS ve chip-set sürücüleri doğru kuruldu mu? Bunlar hep etmen. Yazılımsal eksiklik için önemli verilerinizi depolayıp temiz kurulum faydalı olur. Bilgisayar günlük kullanımında yavaşlık var mı?

Sonrasında temiz kurulum yapıldı mı? BIOS ve chip-set sürücüleri doğru kuruldu mu? Bunlar hep etmen. Yazılımsal eksiklik için önemli verilerinizi depolayıp temiz kurulum faydalı olur. Bilgisayar günlük kullanımında yavaşlık var mı?

Kullanımda yavaşlık yok gayet hızlı fakat temiz kurulum yapılmadı temiz kurulum yapmak da istemiyorum çünkü 6 ay önce format atmıştım sistemdeki bozuk AMD ekran kartının Driver'ını devreye almıştı zor devreden çıkardım.

Geri
Yukarı