Dell Laptop işlemcisi yükseltilebilir mi?

sekd

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, laptop kullanıyorum-Dell vostro 15 3501-. Ve şuanda işlemcisi intel i3 1005G1. Ben bu işlemciyi i7 veya hiç olmassa i5 yapabilirmiyim?

Yapabilirsin, ancak bu işlem çok zordur, maliyetlidir, herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Değmez yani, o işlemciler gömülü oluyor dolayısıyla ince işçilik ve BGA makineleri gerekiyor. Bunun maliyeti ve zorluğu göz önüne geldiğinde işlemi gereksiz bir işlem haline getiriyor.

Bilgisayarınız işlemci değişimine uygun mu ?
Laptoplarda işlemci çok değişmez ; ram , ssd ve hdd ... değişimi oluyor diye biliyorum

Merhaba, laptop kullanıyorum-Dell Vostro 15 3501-. Ve şu anda işlemcisi Intel i3 1005G1. ben bu işlemciyi i7 veya hiç olmazsa i5 yapabilir miyim?

Bu dediğin anakart değişimi ile olabilir anakarta lehimli cunkj laptoplarda ama bazı laptoplarda masaüstü PC'lerdeki gibi işlemci tak çıkar yapılabiliyor sendeki de öyleyse yapabilirsin anakart değişimi olmadan.

Bu dediğin anakart değişimi ile olabilir anakarta lehimli cunkj laptoplarda ama bazı laptoplarda masaüstü PC'lerdeki gibi işlemci tak çıkar yapılabiliyor sendeki de öyleyse yapabilirsin anakart değişimi olmadan.

Öyle bir işlem yapılmıyor. 🤣

Her markanın belirli modelleri oluyor, o modellerin de serileri oluyor, örneğin Vostro modelinde bile 4 5 adet farklı Vostro serisi var, firmalarda bunun önlemini alıyor, anakart üzerinde ki vidaların bile yerini değiştirmeleri aynı seride farklı anakart kullanımlarını engelliyor. Zaten aynı olsa bile cihazın kendisi 300 dolarsa anakartı 200 dolar ediyor, gereksiz bir işlem olmuş oluyor, bu işi yaptığım için söylüyorum.

Anakarta gömülü olup olmadığını bilmiyorum altını söküncede anlayacağımı zannetmiyorum özellikle modeli yazdımki bilgisi olan yazabilsin. Tekrardan teşekkürler. İyi forumlar

Yeni konular

Geri
Yukarı