Dell laptop Power tuşuna basıldığı halde açılmıyor

yigitglr07

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Toshiba SSD
Bilgisayarım şarj olmuyor illaki prize bağlayıp çalıştırmak lazım. Eskiden böyle bir sorun olmasına rağmen çalışıyordu ancak şu an çalışmıyor ve ara sıra çalışsa da görüntü gelmiyor. Tamire de götüremiyorum ne yapmam lazim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Işık hızlı mı yanıp sönüyor yoksa çok araylamı sönüyor?
ya kankam iste sabit arayla yanip sonuyor

Cihazdan bip sesi geliyor mu?

Forumlarda o cihazda bataryanın takılı ve sağlam olması gerektiği yazıyor. Ayrıca adaptör sorunlu olabilir.
Siz en azından bir tamircide adaptörü ölçtürün.

Reis simdi geliyor 5 tane bip sesi geliyor.

Son düzenleme:
Cihazdan bip sesi geliyor mu?

Forumlarda o cihazda bataryanın takılı ve sağlam olması gerektiği yazıyor. Ayrıca adaptör sorunlu olabilir.
Siz en azından bir tamircide adaptörü ölçtürün.

Reis baktimda islemci hatası diyor biliyorum o olduğunu zaten ama nasıl çözeceğim?

İşlemci sorunu görünüyor.

Gorsel paylasabilirim LED'leri yanıyor.

İşlemci sorunu görünüyor.

Ama klavye çalışmıyor nedense.

Araştırıyorum.

İki gün önce uzun zaman sonra ekran geldi bir ara kapattim tekrar açtım yine geldi aradan zaman gecti açtım olmadı.

Araştırıyorum.

Reis şimdi de normal bir şekilde aciliyor ama bu sefer de bip sesi gelmiyor ara sira 5 bip sesi geliyor.

İki gün önce uzun zaman sonra ekran geldi bir ara kapattim tekrar açtım yine geldi aradan zaman gecti açtım olmadı.

Reis şimdi de normal bir şekilde aciliyor ama bu sefer de bip sesi gelmiyor ara sira 5 bip sesi geliyor.
görüntü gelmiyor bu arada

Son düzenleme:
BIOS pili bitmiş. Fakat bunu değiştirmek için cihaz parçalanmalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Reis su sekilde iki tane BIOS pili var bir tane daha var olmazsa onu denerim şu an soldaki takiliydi.

reis yine olmadı bios pilinden olduğunu düşünmüyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20230715_164206.jpg
    IMG_20230715_164206.jpg
    152,7 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20230715_164303.jpg
    IMG_20230715_164303.jpg
    81,9 KB · Görüntüleme: 5
Bu arıza RTC aux fail diye geçiyor. Pilden değilse anakart üzerinde pili kontrol eden devrelerde sorun olabilir. Bence servise veya bir tamirciye gösterin.

Bu arkadaş ilginç bir yöntemle çözmüş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı