Dell S2421HS vs HP X24C

Nightistaken

Hectopat
Selamlar, bu iki monitör arasında kaldım. HP Pavilion notebooka bağlayacağım. Laptop IPS panel. Dell'in beni cezbetmesinin sebebi IPS panel olması fakat HP de 144 Hz. Öyle çok rekabetçi oynayan birisi değilim. Maksimum 1 saat oynarım, onun dışında hayatta kalma tarzı oyunlar, video izleme için kullanacağım ve benim için yükseklik ayarlı olması önemli. Şimdiden teşekkürler.

Selamlar, bu iki monitör arasında kaldım. HP Pavilion notebooka bağlayacağım. Laptop IPS panel. Dell'in beni cezbetmesinin sebebi IPS panel olması fakat HP de 144 Hz. Öyle çok rekabetçi oynayan birisi değilim. Maksimum 1 saat oynarım, onun dışında hayatta kalma tarzı oyunlar, video izleme için kullanacağım ve benim için yükseklik ayarlı olması önemli. Şimdiden teşekkürler.

Rekabetçi oyunlarla pek aranız yoksa görüntü kalitesini artırmak ve gerçeğe en yakın renkleri almak için IPS panelli Dell monitörü tercih edebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınız bahsettiğiniz hayatta kalma tarzı oyunlarda rahatça 144 fps üzerine çıkamıyorsa, 144 Hz panelli HP monitörü almak size çok da bir şey kazandırmaz.

Ben de oyun oynamaktan ziyade yazılım ve tasarımla uğraştığımdan Dell S2421H tercih modelini etmiştim (Sizin bahsettiğiniz modelin yükseklik ayarı olmayan versiyonu). Birkaç monitör satın alıp ölü piksel gibi sorunlar nedeniyle iade ettikten sonra 5 ay önce bu monitörü satın aldım. Gayet memnunum, panelle ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadım. Arayüzü, malzeme kalitesi, giriş ve çıkışları konusunda da aklıma söyleyecek bir olumsuz bir yanı gelmiyor bile.

Bahsettiğim kriterleri değerlendirerek seçiminizi yapabilirsiniz.

X24C Display Specifications üstünde bile yok. Bütçe içinde S2421HS'de kalmanızı, bütçe artarsa S2422HG tercih etmenizi öneririm.
%90 DCI P3, %90 NTSC (CIE:1953) ve 350 candela. S2421HS'in %72 NTSC (CIE:1953) ve 250 candela olduğunu kabul edersek, hem renk gamutu hem de tazeleme hızı açısından kat kat önde.
Bu monitörü de düşünebilirsiniz fakat standı hiç kullanışlı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı