Çözüldü Dell Vostro 1015 Bilgisayar hiç tepki vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NorthernsKnight

Kilopat
Makaleler
32
Arkadaşlar Dell Vostro 1015 Notebook var. Power tuşuna basınca optik sürücü hariç çalışan bileşen yok gibi.
Ekrana görüntü gelmiyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Arkadaşım aynısı başıma geldi, evde varsa laptop tornavidası ufak, yapacağın şey ;
HDD'i çıkarıp yeniden tak. RAM'i de yerinden çıkarıp bir dudağınla temizle.
Ben 1 ay kadar kullanmadığım çöp dediğim laptopa cesaretimi toplayıp söktüm. Şuan mükemmel.
Açmışken azcıkta temizle. Şuan hiç problem çıkarmıyor. Eskiden ısınıp kapanırdı da. Ben bunu denedim oldu. Şimdi bir yere ver, dünya kadar para alırlar. Laptop ismini ve ardından açılışı diye youtube arat. Aynısını yaparak tak çıkar. Zaten basit bir işlem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi söylediğini yapacağım. İnşallah olur. Sende de Dell mi var?
Dell ile bir alakası yok.Kullanım şartlarından dolayı içine toz girmiş onu temizlersen düzelir.Bende Dell inspiron 3537 kullanıyorum.Arada sırada -aklıma gelince- açıp temizleyip takıyorum.
Tek bir şart var ;
Statik elektriğini boşalt.

Dell ile bir alakası yok.Kullanım şartlarından dolayı içine toz girmiş onu temizlersen düzelir.Bende Dell inspiron 3537 kullanıyorum.Arada sırada -aklıma gelince- açıp temizleyip takıyorum.
Tek bir şart var ;
Statik elektriğini boşalt.
Statik elektriği boşaltma demişsin. Bunu düşünmedim. Konuyu derslerden biliyorum ama , önerin ne ? Tam olarak ne yapmamız gerekiyor boşaltabilmemiz için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı