Dell Xps 13 7390 Temiz Kurulum Sorunu

4454

Kilopat
Makaleler
2
Dayıma almış olduğum Dell XPS 13 7390 bilgisayarın içinde birçok bloatware olduğundan dolayı temiz kurulum yaptım. İçindeki Recovery dahil her şeyi sildim. Bilgisayar ilk başlarda sapıttı mavi ekran hataları vermeye başladı. Ne olduğunu anlamadım. Neyse açıldı bende driverlarını Dell'in kendi Support sayfasından yüklemeye başladım ve yine mavi ekran hatası ile karşılaştım.
Sabırla tekrar driver yüklemeye devam ettim. Yine mavi ekran hatası alınca tekrardan temiz kurulum yaptım. Bu sefer gayet normal bir şekilde bütün driverlarını yükledim. Hiçbir sıkıntı yok. Bilgisayarı kapattım. Aradan yarım saat falan geçti dayıma göstermek için bilgisayarı açtık ve yine bir mavi ekran ile karşılaştık %0'da kaldı. Bilgisayar ne açılıyor ne kapanıyor. Zorla kapattım kapatma tuşuna 30 saniye basarak. Açmayı denedim açıldı normal şekilde.
Şimdi gelelim soruma dokunmatik ekranında temiz kurulum yapmadan önce herhangi bir klasöre tıklarken "tik" çıkıyordu. Temiz kurulum yapınca bu tik ortadan kayboldu bir türlü geri getiremedim. Dokunmatik çalışıyor fakat "tik" yok ortada. Çoklu seçme yapamıyorsun. Bilgisayar bir hantal geldi gözüme temiz kurulumdan sonra.
Sizce ne yapmalıyım? Dell'in kendi sitesinde Recovery ISO dosyasını USB ile tekrar kurabiliyoruz. Recovery ile kurulum yapıp gereksiz birçok programı "bloatware" olanları elle tek tek kaldırayım mı? Nerede hata yapıyorum anlayamadım. Bir yardımcı olursanız sevinirm. Bir ton para verdik sonuçta elimizde kalmasın bilgisayar. :)
Yardımlarınızdan dolayı çok çok teşekkür ederim technopat ailesine!...
Biz bir aileyiz...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı