Denetim Masası'ndaki Java Virüs müdür?

Furkan scofield

Hectopat
Denetim masasında çıkıyor sadece ve silinmiyor, açılmıyor. Hata veriyor açarken.

Ekran Görüntüsü (34).png

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (31).png
    Ekran Görüntüsü (31).png
    67,7 KB · Görüntüleme: 163
Hayır, virüs değil. Daha önceden Java gerektiren bir uygulama, oyun indirdiyseniz oraya gelmiştir. Sildiğiniz zaman da oradan gitmemiş olabilir. Bilgisayarımda Minecraft indirdiğim için bende gözüküyor mesela.
Screenshot_1.png

Hocam kaldı orada silinmiyor ya niye öyel oldu.

Bug'a girmiş olabilir ya da tam anlamıyla kaldırırken temizlenmemiş, kaldırılmamış olabilir. Herhangi bir zarar vermeyecektir onun orada durması.

Hayır, virüs değil. Daha önceden Java gerektiren bir uygulama, oyun indirdiyseniz oraya gelmiştir. Sildiğiniz zaman da oradan gitmemiş olabilir. Bilgisayarımda Minecraft indirdiğim için bende gözüküyor mesela. Eki Görüntüle 695820
açılıyor mu hocam bende ikon da yok
Hocam Minecraft indirdiyseniz son zamanlarda onla alakalı birşeydir tabii sadece Minecraft değil başka bir programlarında olabilir virüs değildir uygulama silinmiş sadece gözüküyor orada.
evet minecraft ile ilgili indirdim 2-3 saat önce

açılıyor mu hocam bende ikon da yok

evet minecraft ile ilgili indirdim 2-3 saat önce
Evet, normalde Java Control Panel adı altında bir uygulama açılması gerekiyor. Java'yı düzgün ve ya doğru indirmediyseniz bu tür hatalar ile karşılaşabilirsin. Windows 10 aramaya "Program ekle veya kaldır" yazıp java'yı silerseniz ve tekrar sitesinden doğru yüklerseniz düzelecektir.

Evet, normalde Java Control Panel adı altında bir uygulama açılması gerekiyor. Java'yı düzgün ve ya doğru indirmediyseniz bu tür hatalar ile karşılaşabilirsin. Windows 10 aramaya "Program ekle veya kaldır" yazıp java'yı silerseniz ve tekrar sitesinden doğru yüklerseniz düzelecektir.
yok hocam yazdım java felan çıkmyıor

Geri
Yukarı