Deneyap Kart kamerasına uzaktan erişmek

356463

Hectopat
Makaleler
7
Selamlar. Elimde deneyap kart var. İçerisinde yüklü gelen kod uzaktan güvenlik kamerası gibi çalışıyor. Amacım şu. Kartın IP'sine nasıl uzaktan bağlanabilirim? Örneğin kartın IP'si "192.168.2.1". Ben bu IP'ye kartın ağına bağlı değilken nasıl bağlanacağım? Okuldayken evime nasıl bakacağım? @SideWinder @Eray T

Not: Kart ESP32 ve ESP32 camera ile eşdeğer.

Selamlar. Elimde deneyap kart var. İçerisinde yüklü gelen kod uzaktan güvenlik kamerası gibi çalışıyor. Amacım şu. Kartın IP'sine nasıl uzaktan bağlanabilirim? Örneğin kartın IP'si "192.168.2.1". Ben bu IP'ye kartın ağına bağlı değilken nasıl bağlanacağım? Okuldayken evime nasıl bakacağım? @SideWinder @Eray T

Not: Kart ESP32 ve ESP32 camera ile eşdeğer.

Öncelikle IP adresinizi sabitletmeniz lazım. Ardından kameraya erişmek için modeme yani internete bağlı olması gerekir. Uzaktan kendi IP adresinize bağlanıp kameranın IP adresine geçiş yapmanız lazım. @SideWinder hocam çok daha detaylı anlatacaktır.

Elinde Deneyap Kart mı var? :D Sen de mi geliştirici ekiptesin yoksa? :D

Eğer elinde o kart varsa, beni tanıyor olman gerek. :)

Selamlar. Elimde Deneyap Kart var. İçerisinde yüklü gelen kod uzaktan güvenlik kamerası gibi çalışıyor. Amacım şu. Kartın IP'sine nasıl uzaktan bağlanabilirim? Örneğin kartın IP'si "192.168.2.1". Ben bu IP'ye kartın ağına bağlı değilken nasıl bağlanacağım? Okuldayken evime nasıl bakacağım?

Bunu yapmak için öncelikle kartı kendi Wi-Fi ağına bağlamalısın. Sonrasında, kart için modemden statik bir local IP belirlemeli ve o IP ile portu dışarıya açmalısın.

Elinde Deneyap Kart mı var? :D Sen de mi geliştirici ekiptesin yoksa? :D

Eğer elinde o kart varsa, beni tanıyor olman gerek. :)

Bunu yapmak için öncelikle kartı kendi Wi-Fi ağına bağlamalısın. Sonrasında, kart için modemden statik bir local IP belirlemeli ve o IP ile portu dışarıya açmalısın.

Bir öğretmenim'de vardı. Onda görmüştüm. Birkaç göstermişti ama vermedi :D

Deneyap öğrencisiyim :) inşallah bize de verilecek.

Peki hocam bilgisayara bağlamanın bir yolu var mı? Evimde minik bir sunucum var. 7/24 çalışabilecek. Bir de portlar çalışmıyor sanırım.

Hocam belki de tanışıyoruzdur :D

Bir öğretmenim'de vardı. Onda görmüştüm. Birkaç göstermişti ama vermedi :D

Deneyap öğrencisiyim :) İnşallah bize de verilecek.

Peki hocam bilgisayara bağlamanın bir yolu var mı? Evimde minik bir sunucum var. 7/24 çalışabilecek. Bir de portlar çalışmıyor sanırım.

Anladım, elimde var deyince bir an, ekiptesin zannettim.

Dediğim gibi, Deneyap Kart'ı local ağa bağlaman gerekecek. Kart şu an elimde, bugün denemeye çalışırım. Bakalım yapabilecek miyim? :)

Anladım, elimde var deyince bir an, ekiptesin zannettim.

Dediğim gibi, Deneyap Kart'ı local ağa bağlaman gerekecek. Kart şu an elimde, bugün denemeye çalışırım. Bakalım yapabilecek miyim? :)

Hocam bir "sneakpeak" verseniz olur mu :D Ne zaman dağıtılacak :D Heycanla bekliyoruz :D

Geri
Yukarı