Deneyap'tan mezun olmanın faydaları neler?

ronepar

Centipat
Daha fazla  
Kazandım ve 1 yıldır devam ediyorum ama 11. sınıf olduğumdan zaten sıkışıyor günlerim. Üstüne Deneyap ağır geliyor ve çevremden de herkes bu yüzden bıraktı. Mezun olunca verdikleri belgeler de pek önemli gibi durmuyor ana odak aldığımız eğitim kısaca. Mezun olan varsa artısını gördü mü? Faydasını görür müyüm?

Ben oldum bu sene. Bircok bursta onceligin oluyor. CVne kucuk yastan egitim aldigini yazabiliyorsun. Ve eglenceli ya sevmistim ben. En sondaki egitimler sıkıcı 12. Sinif falan. Ama 10 ve 11 değer.

Girdiğiniz her dersten mezun olunca belge alıyorsunuz, devamsızlığınız 2'yi geçtiği zaman belge alma hakkınız gidiyor o derste.

Kodlama falan öğreniyorsun üniversite hedefin yazılım ile alakalı değilse, sayısal bölümde değilsen çok bir manası olmuyor.

Genel kültür soruları soruyorlar.

Benim dönemimde Ankara'daki bir çeşme adını sormuşlardı soruların birinde. Sonrasında fizik soruları var 1-2 tane müfredat ile çok alakası yok ama.

94 puan civarı bir şey almıştım 84 üstü alınca asil olarak geçiyorsun ve deneyapa kabul ediliyorsun.

İlk yazılı sınavdan sonra ikinci sınav uygulamalı sınav oluyor onda bize gemiş yaptırmışlardı motor, devre vermişlerdi biz yapıştırıp, kesip, montajını yapmıştık yüzdürme yarışı yaptılar yüzdürenler geçti yüzdüremeyenler kalmıştı.

Sonrasında atolyeye başlıyorsun lise sona kadar. Haftada bir gün 5 saat eğitim.

Sınava çalışabileceğin belli bir kaynak yok diye biliyorum fakat Deneyap'ın numarasını internete arayıp mesai saatleri içinde çalışmak için kaynak sorabilirsin belki oradaki eleman yardımcı olur.

Benim dönemimde Ankara'daki bir çeşme adını sormuşlardı soruların birinde. Sonrasında fizik soruları var 1-2 tane müfredat ile çok alakası yok ama.

94 puan civarı bir şey almıştım 84 üstü alınca asil olarak geçiyorsun ve deneyapa kabul ediliyorsun.

İlk yazılı sınavdan sonra ikinci sınav uygulamalı sınav oluyor onda bize gemiş yaptırmışlardı motor, devre vermişlerdi biz yapıştırıp, kesip, montajını yapmıştık yüzdürme yarışı yaptılar yüzdürenler geçti yüzdüremeyenler kalmıştı.

Sınava çalışabileceğin belli bir kaynak yok diye biliyorum fakat Deneyap'ın numarasını internete arayıp mesai saatleri içinde çalışmak için kaynak sorabilirsin belki oradaki eleman yardımcı olur

Sınava çalışabileceğin belli bir kaynak yok diye biliyorum fakat Deneyap'ın numarasını internete arayıp mesai saatleri içinde çalışmak için kaynak sorabilirsin belki oradaki eleman yardımcı olur.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
2019 çıkmış sorulara baktım gerçekten çok zorlayıcı soruları var.
Uygulama sınavı hakkında biraz daha Bilgi verebilir misiniz? Uygulama sınavında yanımızdaki hocalardan yardım alabiliyor muyuz?

Yardım alabiliyorsun kesme, biçme işinde.

Fakat devre bağlamayı bilmen gerekiyor pili kendimiz koyduk, kabloları kendimiz kestik, sıfırdan gemi yaptık işte motorlu olacak şekil onu da şaltere yani tuşuna bağladık açınca karşı tarafa dümdüz gitmesi gerekiyor.

Yamuk gidenleri gene aldılar ama gemisi gitmeyenler kaldı.

Geri
Yukarı