Deniz işletmeleri yönetimi bölümü nasıl?

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Bu sene sınava gireceğim mezuna kalmıştım. Geçen sene barajı geçememiştim. Havacılık yönetimi ve işletme düşünürken şimdi de denizcilik işletmeleri yönetimine rastladım. Bu bölümü piri reis üniversitesinde %50 indirimle İngilizce bölüm 650bin ile kapatmış. Neden bu kadar düşük tıraş bölüm mü?
İstanbul'da yaşıyorum vakıf ağırlıklıyım daha çok yakınlarıma sordum kaptan olan vs iş imkanı var, maaşı da iyi ancak sen yapabilir misin gibi dönütler aldım.
Şu an denemelerde vs. bu bölüme rahatlıkla giriyorum ( hesaplamalara göre 250-350k arasına giriyorum)
Sizce üniversite nasıldır, ortamı, ek olarak bölümün dersleri zor mu? Yani üniversitede hayatta yaşamak istiyorum. YKS hazırlanır gibi günde 6-7 saat ders çalışmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bölüm hakkında pek bir bilgim yok ilk konularınızı hatırlıyorum da sanki farklı bir bölüm istiyordunuz fikriniz mi değişti.

O bölümden kaptan çıkmıyor diye biliyorum. Bir kere zaten eşit ağırlık bölümü. O bölüm daha çok karada lojistik şirketlerinde hesap kitap ile uğraşacak eleman yetiştirmek için gibi.

Kaptan olmak için de sayısaldan deniz ulaştırma ve işletmeden mezun olmak lazım ki bildiğim kadarıyla denizde de iş bulmak zorlaştı. En azından yabancı firmalarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı