Depolama nasıl temizlenir?

VolantMito

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12450H 16 GB RAM 500 GB SSD RTX 3050
Arkadaşlar merhaba. Benim 500 GB SSD var 6 tane oyunum var. Hepsi 150 GB filan yapıyor 50 -100 GB diğer dosyalar filan olsa yine de bir şey çok fazla hafısamı doluduruyor. Bunu nasıl temizleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamını mı temizlemek istiyorsunuz yoksa sadece genel bir temizlik mi?

Öncelikle Windows tuşu+ R'ye basarak çalıştırı açınız.
Daha sonra açılan pencereye %temp% yazınız ve oradaki tüm dosyaları siliniz.
Bazı şeyler için izin isterse izin verin merak etmeyin hiçbiri önemli dosyalar değil sadece geçiçi dosyalar.
Onun harici yine Windows tuşu+r basarak açılan pencereye sadece temp yazın ve entera basın oradaki her şeyi de silin.
Oyunları silmek istiyorsanız eğer Steam'den yüklediyseniz Steam'den silebilirsiniz.
Eğer PC'de duruyorsa Windows tuşuna basıp oraya program ekle veya kaldır yazınız.
Oradan aradıklarınızı silebilirsiniz.
Ayrıca orada olmayan bir oyununuz varsa Windows tuşu+r ye basıp oraya %appdata% veya %localappdata% yazarak oradan sadece silmek istediklerinizi silin.
Sakın her şeyi silmeyin sadece ne olduğunu bildiğiniz ve kaldırmak istediklerinizi siliniz.
Ekstra olarak PC'de yer açmak için Windows tuşuna basıp oraya geçici dosyaları sil yazın ve açın geçici dosyalar yazan yere tıklayın ve temizleyin.
İyi kullanımlar sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
Tamamını mı temizlemek istiyorsunuz yoksa sadece genel bir temizlik mi?

Öncelikle Windows tuşu+ R'ye basarak çalıştırı açınız.
Daha sonra açılan pencereye %temp% yazınız ve oradaki tüm dosyaları siliniz.
Bazı şeyler için izin isterse izin verin merak etmeyin hiçbiri önemli dosyalar değil sadece geçiçi dosyalar.
Onun harici yine Windows tuşu+r basarak açılan pencereye sadece temp yazın ve entera basın oradaki her şeyi de silin.
Oyunları silmek istiyorsanız eğer Steam'den yüklediyseniz Steam'den silebilirsiniz.
Eğer PC'de duruyorsa Windows tuşuna basıp oraya program ekle veya kaldır yazınız.
Oradan aradıklarınızı silebilirsiniz.
Ayrıca orada olmayan bir oyununuz varsa Windows tuşu+r ye basıp oraya %appdata% veya %localappdata% yazarak oradan sadece silmek istediklerinizi silin.
Sakın her şeyi silmeyin sadece ne olduğunu bildiğiniz ve kaldırmak istediklerinizi siliniz.
Ekstra olarak PC'de yer açmak için Windows tuşuna basıp oraya geçici dosyaları sil yazın ve açın geçici dosyalar yazan yere tıklayın ve temizleyin.
İyi kullanımlar sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz.

Genel temizlik hocam benim dosyalarım 230 260 GB filan ama yarısı ne olduğunu bilmiyorum ondan dedim hocam sağ olun.

Geri
Yukarı