Depremzede açıklamaları

Öldürmeyen Allah öldürmez ama bazıları olayı hikayeleştirmeyi seviyor, bizim halkımız bunu her zaman yapıyor, bunu yapanlarda şuna bakıyorum, bizim toplum olarak hatamız var mı, yok mu diyorlar mı ? Eğer buna kader deyip, kenara çekilip, mucizeler üzerinden hikaye türetiyorlarsa, musibetlerden ders almamışızdır, tedbirini almazsan Allah daha beterini verir. 10 gün olmuş televizyonlarda 1 kişi çıkıpda bizim de bir hatamız vardır dememiş, anca varsa yoksa mucize kurtuluş haberleri veriliyor, ayrıca vefat sayısının 100 binden fazla olduğunu düşünüyorum, söylediklerine inanmıyorum.

Öldürmeyen Allah öldürmez ama bazıları olayı hikayeleştirmeyi seviyor, bizim halkımız bunu her zaman yapıyor, bunu yapanlarda şuna bakıyorum, bizim toplum olarak hatamız var mı, yok mu diyorlar mı? Eğer buna kader deyip, kenara çekilip, mucizeler üzerinden hikaye türetiyorlarsa, musibetlerden ders almamışızdır, tedbirini almazsan Allah daha beterini verir. 10 gün olmuş televizyonlarda 1 kişi çıkıpda bizim de bir hatamız vardır dememiş, anca varsa yoksa mucize kurtuluş haberleri veriliyor, ayrıca vefat sayısının 100 binden fazla olduğunu düşünüyorum, söylediklerine inanmıyorum.

Hocam ne 100 bini? 13 mü 14 mü artık neyse, kaç milyon insan etkilendi 100 bin %1'i bile etmiyor. Bana göre en iyi durum 350 bin. Umarım değildir tabii ki.

Bir doktor o olayi açlık ve susuzluktan sonra oluşan halüsinasyon olarak açıklamıştı. Ayrica TR medyasina göre buradaki mucadele ve dayanışmayi goren bir Çin kurtarma personeli müslüman olmuştu ama oda fake çıktı.

Tahminimce o kişiler yaşadıkları travma ve şok etkisiyle "delirium" benzeri bir durum yaşıyorlar. Hayal ile gerçeği ayırt etmek konusunda sorun yaşıyorlar. Zaten böylesine güçlü bir travma yaşamanın gerçek etkisi hemen görülmez aksine zaman geçtikçe ortaya çıkar. Dikkat ettiyseniz enkaz altından çıkan insanların birçoğu çok rahat ve sakindi. Henüz şok etkisi geçmediği için ne yaşandığını kavramak konusunda sıkıntı çekiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı